DMPJ: Złoty medal dla młodzieżowców Bocar Włókniarza Częstochowa

21.09.2021 10:59

Ostatnia runda finałowych  Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów odbyła na się torze w Częstochowie. W klasyfikacji generalnej gospodarze zdobyli złoto. Srebrny medal wywalczyli młodzieżowcy MOTORU Lublin, a brąz przypadł dla zawodników Arged Malesy Ostrów.

Zawody były bardzo emocjonujące. Szósta gonitwa dnia pechowo zakończyła się dla Wiktora Lamparta i Mateusza Dula. Bartłomiej Kowalski, jadący na drugiej pozycji, nie opanował motocykla i wleciał w jadącego na prowadzeniu Wiktora Lamparta. Niestety, w wyniku tego zdarzenia na tor upadli również Dul i Ricards Ansviesulis. Młodzieżowiec MOTORU Lublin wycofał się z zawodów, a zawodnik, reprezentujący w zawodach barwy Arged Malesy Ostrów, nie był zdolny do dalszej jazdy. Lublinianie musieli radzić sobie bez Lamparta i z dorobkiem 23 punktów zajęli 4. miejsce w poniedziałkowym turnieju.

Triumfatorami zawodów byli gospodarze. Najskuteczniejszym młodzieżowcem w zespole Bocar Włókniarza Częstochowa był Jakub Miśkowiak (14), świetnie zaprezentował się również Mateusz Świdnicki (13). Najwięcej „oczek” dla Lokomotivu Jauniba Daugavpils, który zajął drugie miejsce, zdobył Francis Gusts (10). Na trzecim stopniu podium znalazł się zespół z Ostrowa. Sebastian Szostak i Jakub Krawczyk zanotowali podobne zdobycze punktowe.