DMPJ: Złoty medal dla młodzieżowców Bocar Włókniarza Częstochowa

Fot. Patryk Kowalski

Ostatnia runda finałowych  Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów odbyła na się torze w Częstochowie. W klasyfikacji generalnej gospodarze zdobyli złoto. Srebrny medal wywalczyli młodzieżowcy MOTORU Lublin, a brąz przypadł dla zawodników Arged Malesy Ostrów.

Zawody były bardzo emocjonujące. Szósta gonitwa dnia pechowo zakończyła się dla Wiktora Lamparta i Mateusza Dula. Bartłomiej Kowalski, jadący na drugiej pozycji, nie opanował motocykla i wleciał w jadącego na prowadzeniu Wiktora Lamparta. Niestety, w wyniku tego zdarzenia na tor upadli również Dul i Ricards Ansviesulis. Młodzieżowiec MOTORU Lublin wycofał się z zawodów, a zawodnik, reprezentujący w zawodach barwy Arged Malesy Ostrów, nie był zdolny do dalszej jazdy. Lublinianie musieli radzić sobie bez Lamparta i z dorobkiem 23 punktów zajęli 4. miejsce w poniedziałkowym turnieju.

Triumfatorami zawodów byli gospodarze. Najskuteczniejszym młodzieżowcem w zespole Bocar Włókniarza Częstochowa był Jakub Miśkowiak (14), świetnie zaprezentował się również Mateusz Świdnicki (13). Najwięcej „oczek” dla Lokomotivu Jauniba Daugavpils, który zajął drugie miejsce, zdobył Francis Gusts (10). Na trzecim stopniu podium znalazł się zespół z Ostrowa. Sebastian Szostak i Jakub Krawczyk zanotowali podobne zdobycze punktowe.

I Bocar Włókniarz Częstochowa – 38 pkt.
1.Jakub Miśkowiak -14
2. Mateusz Świdnicki -13
3. Franciszek Karczewski -4
4. Bartłomiej Kowalski – 4
17. Kajetan Kupiec – 3

II Lokomotiv Jauniba Daugavpils – 31 pkt.
13. Daniils Kolodinskis – 9
14. Ernest Matjuszonok – 4
15. Ricards Ansviesulis – 8
16. Francis Gusts – 10

III Arged Malesa Ostrów – 25 pkt.
9. Jakub Krawczyk – 8
10. Mateusz Dul – 2
11. Jakub Poczta- 7
12. Sebastian Szostak- 8

IV MOTOR Lublin – 23 pkt.
5. Wiktor Lampart – 3
6. Mateusz Cierniak – 12
7. Jan Młynarski – 0
8. Wiktor Przyjemski – 8

Wyniki: WP Sportowe Fakty

Aleksandra Gucia