DMPJ: Wysokie zwycięstwo Bocar Włókniarza. Świetny występ Oskara Palucha

08.07.2021 12:12

Środowe popołudnie stanęło pod znakiem ćwierćfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Tym razem młodzieżowcy zmierzyli się ze sobą w Zielonej Górze, Ostrowie i Tarnowie.

W Tarnowie bezkonkurencyjni okazali się być zawodnicy Bocar Włókniarza Częstochowa. Świetną dyspozycję prezentował na tarnowskim torze cały skład częstochowskiej drużyny, jednak najwięcej punktów zdobył Franciszek Karczewski (14). Nieco gorzej pojechali młodzieżowcy miejscowej Unii, którzy drugi dzień z rzędu uplasowali się na drugim miejscu, zapisując na swoim koncie 35 punktów. Za to o trzecie miejsce walka toczyła się pomiędzy juniorami Maszewski GKM-u Grudziądz a Budex Startu Gniezno.

4. Oskar Hurysz – 0

Okazję do ścigania mieli także młodzieżowcy w Ostrowie. Tam ponownie najlepiej zaprezentowali się juniorzy Lokomotivu Jauniba Daugavpils, zdobywając 38 punktów. Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy Grupy Polmotor Stali Gorzów, dla których najwięcej punktów wywalczył Oskar Paluch (15). Trzecie miejsce padło łupem WTS Sparty Wrocław, a na czwartej pozycji znaleźli się młodzieżowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Wyniki VIII rundy ćwierćfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Ostrowie (za WP Sportowe Fakty):

5. Hubert Gąsior – 3

W Zielonej Górze kolejne zwycięstwo odnieśli młodzieżowcy Motoru Lublin. Najwięcej punktów na konto drużyny z Lublina zapisali Wiktor Lampart (15) i Mateusz Cierniak (15). O drugą pozycję walczyli gospodarze – Francepol Falubaz Zielona Góra z Arged Malesą Ostrów, jednak ostatecznie drugie miejsce padło łupem młodzieżowców z Ostrowa. Najmniej punktów wywalczyli juniorzy Famur ROW-u Rybnik.

Wyniki VI rundy ćwierćfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów (za WP Sportowe Fakty):