DMPJ: Wysoka wygrana młodzieżowców Unii Leszno. Zacięta walka w Rybniku

24.06.2021 09:48

W środowe popołudnie odbyła się kolejna ćwierćfinałowa runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Młodzieżowcy ścigali się na torach w Lesznie, Bydgoszczy, Rybniku i Grudziądzu. Tym razem deszcz nie przeszkodził w rozegraniu zawodów.

Jako pierwsi wystartowali juniorzy rywalizujący w Lesznie. Bezkonkurencyjni tym razem okazali się młodzieżowcy miejscowej Unii, dla której komplet punktów zdobył Krzysztof Sadurski (18). Świetnie zaprezentował się także Damian Ratajczak (16) i Kacper Pludra (16). Drugie miejsce zdobyła drużyna KS Toruń, a najwięcej punktów na konto torunian dorzucił Krzysztof Lewandowski (12). Trzecie miejsce padło łupem Unii Leszno II, a najsłabiej w tych zawodach zaprezentowali się zawodnicy 7R Stolaro Stali Rzeszów.

4. Jakub Stojanowski – 2

W Bydgoszczy tym razem najlepsi okazali się młodzieżowcy Lokomotivu Jauniba Daugavpils, którzy podczas środowych zawodów zdobyli aż 48 punktów. Daleko z tyłu znalazła się miejscowa drużyna Abramczyk Polonii, która stanęła na drugim stopniu podium. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy WTS Sparty Wrocław, którzy do gospodarzy mieli tylko jeden punkt straty. Najmniej punktów na bydgoskim obiekcie wywalczyli młodzieżowcy Grupy Polmotor Stali Gorzów.

4. Oliwier Ralcewicz – 3

W Częstochowie ponownie bezkonkurencyjna okazała się drużyna Bocar Włókniarza Częstochowa, a najwięcej punktów na konto triumfatorów zapisał kompletny Mateusz Świdnicki (15). Na podium uplasowali się także młodzieżowcy Unii Tarnów i gospodarzy – Maszewski GKM-u Grudziądz. Najmniej punktów zdobyła drużyna Budex Startu Gniezno, którą reprezentował osamotniony Marcel Studziński.

4. Mateusz Jabłoński – 0

W Rybniku tym razem w składzie nie zabrakło Mateusza Cierniaka, który razem z Wiktorem Lampartem zdobyli najwięcej punktów dla Motoru Lublin. Cenne punkty dorzucili także Jan Rachubik (4) i Maksymilian Śledź (2), co ostatecznie przyniosło drużynie Motoru Lublin zwycięstwo. O triumf zacięcie walczyli zawodnicy Francepol Falubazu Junior Zielona Góra, jednak nie zdołali pokonać rozpędzonych młodzieżowców Motoru. Trzecie miejsce przypadło drużynie Arged Malesa Ostrów, która nad gospodarzami, Famur ROW-em Rybnik, miała dwupunktową przewagę.