DMPJ: Wygrane drużyn z Częstochowy i Tarnowa

28.07.2021 09:50

Wtorkowe popołudnie stanęło pod znakiem 1. rundy półfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Młodzieżowcy zmierzyli się ze sobą na torze w Lublinie i Tarnowie. Najlepsze okazały się odpowiednio ekipa z Częstochowy i miejscowa Unia.

Na obiekcie MOTORU Lublin triumfatorami okazali się zawodnicy Bocar Włókniarza Częstochowa, którzy podczas tych zawodów wywalczyli aż 46 punktów. Najlepszą dyspozycję zaprezentował Jakub Miśkowiak, zdobywca 15 “oczek”. Na drugim miejscu uplasowali się młodzieżowcy WTS Sparty Wrocław, dla których najwięcej punktów zdobyli Przemysław Liszka (11) i Michał Curzytek (10+1). Na ostatnim stopniu podium znalazła się miejscowa drużyna MOTORU Lublin, a najskuteczniejszy wśród lublinian był Wiktor Lampart (13). Najsłabiej zaprezentowali się młodzieżowcy Unii Leszno II, zapisując na swoim koncie jedynie 13 punktów.

5. Krzysztof Sadurski – 7

W Tarnowie najlepsi okazali się młodzieżowcy miejscowej drużyny. Dla tarnowskiej ekipy najwięcej punktów wywalczył Przemysław Konieczny (12). Świetnie zaprezentowali się także Dawid Rempała (11) i Piotr Świercz (10). Drugie miejsce padło łupem zawodników Lokomotivu Jauniba Daugavpils, a wśród nich najskuteczniejsi byli Ricards Ansviesulis (9) i Daniils Kolodinskis (10). Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Arged Malesa Ostrów. Miejsce poza podium zajęli juniorzy KS Toruń, zdobywając 21 punktów.