DMPJ: Wrocławianie znów niepokonani. W Tarnowie bezbłędni Cierniak i Lampart

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

W czwartkowe popołudnie odbyły się zawody w ramach 2. rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Tym razem młodzieżowcy rywalizowali na torach we Wrocławiu i w Tarnowie. Zawody grupy E, które miały się odbyć w Gorzowie zostały odwołane.

Ściganie na wrocławskim obiekcie przyniosło ze sobą tylko jeden upadek w ciągu całych zawodów. W biegu siódmym z nawierzchnią bliżej zapoznał się zawodnik miejscowej WTS Sparty – Mateusz Panicz. Na torze pojawiła się karetka, jednak wrocławski młodzieżowiec zdołał o własnych siłach dotrzeć do parku maszyn. W czwartkowe popołudnie we Wrocławiu najlepiej zaprezentowali się miejscowi, których znów pokonać chcieli zawodnicy Bocar Włókniarza Częstochowa. Świetna dyspozycja w szczególności Michała Curzytka (14), Przemysława Liszki (12) i Bartosza Curzytka (10) poprowadziła miejscowych do kolejnego zwycięstwa. Cenne punkty na konto gospodarzy dołożył także Mateusz Panicz (7). Ze strony częstochowian ponownie świetne zawody objechał Mateusz Świdnicki (14). Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Famur ROW-u Rybnik, a ostatnia pozycja należała do OK Bedmet Śląsk – Kolejarz Opole.

Wyniki II rundy DMPJ we Wrocławiu (za WP SportoweFakty):

I WTS Sparta Wrocław – 43 pkt

 1. Bartosz Curzytek – 10
 2. Mateusz Panicz – 7
 3. Michał Curzytek – 14
 4. Przemysław Liszka – 12

II Bocar Włókniarz Częstochowa – 35 pkt

 1. Kamil Król – 2
  2. Kajetan Kupiec – 10
 2. Franciszek Karczewski – 9
 3. Mateusz Świdnicki – 14

III Famur ROW Rybnik – 27 pkt

 1. Przemysław Giera – 4
 2. Błażej Wypior – 3
 3. Mateusz Tudzież – 10
 4. Paweł Trześniewski – 10

IV OK Bedmet Śląsk – Kolejarz Opole – 15 pkt

 1. Marcel Krzykowski – 6
 2. Łukasz Szczęsny – 4
 3. Dawid Kołodziej – 3
 4. Jakub Martyniak – 2

W przeciwieństwie do Wrocławia, w Tarnowie było już o wiele więcej wypadków. Już w pierwszym biegu na tor upadł Mateusz Gzyl, który został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie tego wyścigu doszło do kolejnego upadku. Tym razem na torze wylądował Maksymilian Śledź, w którego po chwili wjechał Patryk Rolnicki. Z powtórki wykluczony został młodzieżowiec Motoru Lublin. Do kolejnych upadków doszło także w biegu szóstym, ósmym, trzynastym i siedemnastym. Czerwoną kartkę od arbitra otrzymał Patryk Wojdyło, który po trzeciej gonitwie wyciągnął bezpiecznik Dawidowi Rempale i słownie zaatakował młodzieżowca miejscowej Unii Tarnów. Dwa komplety w tych zawodach trafiły na konto Mateusza Cierniaka i Wiktora Lamparta, których bezbłędna dyspozycja doprowadziła Motor Lublin do triumfu w czwartkowych zawodach. Druga pozycja padła łupem 7R Stolaro Stal Rzeszów, a podium zamknęła drużyna gospodarzy – Unii Tarnów. Najsłabiej zaprezentowali się młodzieżowcy Cellfast Wilków Krosno, którzy do Tarnowa przyjechali w dwuosobowym składzie.

Wyniki II rundy DMPJ w Tarnowie (za WP SportoweFakty):

I Motor Lublin – 42 pkt

 1. Mateusz Cierniak – 15
 2. Wiktor Lampart – 15
 3. Wiktor Firmuga – 7
 4. Maksymilian Śledź – 5

II 7R Stolaro Stal Rzeszów – 34 pkt

 1. Patryk Rolnicki – 13
 2. Mateusz Majcher – 13
 3. Jakub Stojanowski – 8
 4. Konrad Mikłoś – 0

III Unia Tarnów – 30 pkt

 1. Przemysław Konieczny – 10
 2. Dawid Rempała – 13
 3. Piotr Świercz – 0
 4. Mateusz Gzyl – 0
 5. Patryk Zieliński – 7

IV Cellfast Wilki Krosno – 6 pkt

 1. Kacper Przybylski – 3
 2. Brak zawodnika
 3. Patryk Wojdyło – 3
 4. Brak zawodnika

Źródło: WP SportoweFakty

Wiktoria Sztuka