DMPJ: MOTOR Lublin najlepszy w Częstochowie. W Ostrowie przeszkodziły opady deszczu

Fot. Patryk Kowalski

We wtorkowe popołudnie odbyła się 3. runda półfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Przez opady deszczu w Ostrowie, zawodnicy zmierzyli się ze sobą jedynie na torze w Częstochowie, gdzie triumfatorami okazali się być młodzieżowcy MOTORU Lublin.

Przed zawodami w Częstochowie nie zanosiło się na deszcz, dzięki czemu młodzieżowcy mogli spokojnie pojawić się na torze. Dopiero po biegu szesnastym nad częstochowskim owalem zaczęło padać, przez co zawody zostały wstrzymane. Arbiter podjął decyzję o zakończeniu zawodów i zaliczeniu wyników, co wiązało się ze zwycięstwem młodzieżowców MOTORU Lublin, którzy mieli tylko jeden punkt przewagi nad Bocar Włókniarzem Częstochowa. Podium zamknęli zawodnicy Unii Leszno II, natomiast najsłabiej zaprezentowali się juniorzy WTS Sparty Wrocław, zapisując na swoim koncie jedynie 11 punktów. Podczas tych zawodów, w wyścigu szesnastym, ucierpiał Mateusz Panicz, który chwilę po upadku został przetransportowany do szpitala w celu wykonania prześwietlenia. Do szpitala na badania po groźnym wypadku w biegu dziewiątym udał się także Kajetan Kupiec. Jak podaje klub z Częstochowy, u młodzieżowca nie wykryto żadnych złamań, lecz podejrzewa się wstrząśnienie mózgu.

Wyniki 3. rundy półfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski w Częstochowie (za WP Sportowe Fakty):

I MOTOR Lublin – 32 pkt

 1. Wiktor Lampart – 12
 2. Mateusz Cierniak – 10
 3. Mateusz Jabłoński – 9
 4. Maksymilian Śledź – 0
 5. Jan Młynarski – 0

II Bocar Włókniarz Częstochowa – 31 pkt

 1. Jakub Miśkowiak – 7
 2. Mateusz Świdnicki – 10
 3. Franciszek Karczewski – 9
 4. Kajetan Kupiec – 5

III Unia Leszno II – 19 pkt

 1. Olivier Buszkiewicz – 5
 2. Keynan Rew – 2
 3. Antoni Mencel – 3
 4. Maksym Borowiak – 3
 5. Kacper Pludra – 6

IV WTS Sparta Wrocław – 11 pkt

 1. Mateusz Panicz – 11
 2. Przemysław Liszka – 3
 3. Bartosz Curzytek – ns
 4. Michał Curzytek – 4

Tego dnia młodzieżowcy mieli także powalczyć o punkty w Ostrowie. Niestety, ale opady deszczu przeszkodziły w rozegraniu zawodów. Nowym terminem będzie środa 11 sierpnia (godz. 16:30).

Źródło: WP Sportowe Fakty

Tekst: Wiktoria Sztuka
Foto: Patryk Kowalski