DMPJ: Młodzieżowcy Bocar Włókniarza Częstochowa wygrali w Ostrowie Wielkopolskim

08.09.2021 09:40

Podczas 3. finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, na torze w Ostrowie Wielkopolskim, najlepsi okazali się zawodnicy Bocar Włókniarza Częstochowa. Na podium znaleźli się także młodzieżowcy Motoru Lublin i Arged Malesy Ostrów.

Bezkonkurencyjni bez żadnych zaskoczeń byli młodzieżowcy Bocar Włókniarza Częstochowa. Najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy zdobył Jakub Miśkowiak (16). Dobry występ zanotował także Mateusz Świdnicki (15+1) i Franciszek Karczewski (12+1). W składzie widniało także nazwisko Bartłomieja Kowalskiego, za którego częstochowianie stosowali zastępstwo zawodnika. Drugie miejsce wywalczyli młodzieżowcy Motoru Lublin, których podczas tych zawodów wzmocnił Wiktor Przyjemski, zdobywca 10 “oczek”. Podium zamknęła drużyna Arged Malesy Ostrów, dla której najwięcej punktów wywalczył Jakub Krawczyk (11+2). Najsłabiej w tych zawodach zaprezentowali się zawodnicy Lokomotivu Jauniba Daugavpils. Pecha wśród Łotyszy miał tego dnia Ernest Matjuszonok, któremu przed startem w biegu czternastym zapalił się motocykl. Sytuacja po chwili została opanowana, a sam zawodnik został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut.

Kolejna odsłona zmagań w finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów zaplanowana jest na 13 września. Zawody rozpoczną się o godz. 16:00 na torze w Lublinie.

Wyniki 3. finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie (za WP Sportowe Fakty):