DMPJ: Młodzieżowcy Bocar Włókniarza Częstochowa triumfowali w Lublinie

14.09.2021 11:29

W zaległej 1. rundzie finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie najskuteczniejsi okazali się żużlowcy Bocar Włókniarza Częstochowa. Podium uzupełnili młodzieżowcy Motoru Lublin oraz Lokomotiv Jauniba Daugavpils.

Zawody były bardzo emocjonujące. Dopiero ostatni bieg zadecydował o tym, który z zespołów stanie na najwyższym stopniu podium. Ostatecznie lepszy okazał się Jakub Miśkowiak, który pokonał Mateusza Cierniaka i zapewnił drużynie Bocar Włókniarza Częstochowa zwycięstwo. Najwięcej punktów dla ekipy z Częstochowy zdobył właśnie Miśkowiak (14). Dobre zawody odjechał także Mateusz Świdnicki (13), Bartłomiej Kowalski (9) cztery punkty do dorobku zespołu dorzucił Franciszek Karczewski. Drugie miejsce wywalczyli młodzieżowcy Motoru Lublin. Czołowymi zawodnikami w drużynie gospodarzy byli Cierniak (13) i Wiktor Przyjemski (13). Pechowo dla Wiktora Lamparta zakończył się 16. bieg. Junior z Lublina jechał na punktowanej pozycji, jednak zaliczył defekt. Na trzecim stopniu podium stanął zespół Lokomotivu Jauniba Daugavpils. Najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie z Łotwy byli Daniils Kolodinskis (8) i Francis Gusts (8). Zawody na czwartym miejscu zakończyli żużlowcy Arged Malesy Ostrów.