DMPJ: Dwie rundy w Rzeszowie jednego dnia. Triumfy młodzieżowców z Tarnowa i Krosna

11.06.2021 12:35

10 czerwca na torze w Rzeszowie rozegrano VII i VIII rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów grupy A. Zakończyły się one kolejno triumfami młodzieżowców Unii Tarnów i Cellfast Wilków Krosno.

W samo południe, o godzinie 12:00 ruszyły młodzieżowe zmagania na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Z ogromnymi problemami od samego początku musieli zmagać się juniorzy z Lublina. Przystępowali oni do zawodów bez Wiktora Firmugi, a ponadto po wycofaniu się z zawodów, na wskutek problemów sprzętowych Wiktora Lamparta, MOTOR reprezentowali tylko Mateusz Cierniak i Maksymilian Śledź.

Z powodu opadów deszczu, zawody zakończone zostały po 13. biegach, a ich wyniki zaliczone. Równa forma zespołu Unii Tarnów i punkty wszystkich pięciu zawodników pozwoliły sięgnąć po zwycięstwo w VII rundzie DMPJ. Dwa oczka mniej na koncie i druga lokata w zawodach to zdobycz miejscowych – 7R Stolaro Stali Rzeszów. Podium uzupełnili juniorzy Cellfast Wilków Krosno, zaś ostatnią lokatę zajął MOTOR Lublin.

Najskuteczniejszym zawodnikiem VII rundy DMPJ został Mateusz Cierniak, zdobywca 11 punktów. Dodajmy, że były to wszystkie z punktów MOTORU w tej rundzie. W swoich występach na rzeszowskim torze stracił tylko jeden punkt na rzecz prezentującego także świetną dyspozycję juniora miejscowych – Mateusza Majchera (10). Ponadto, komplety przy swoich nazwiskach zapisali Patryk Zieliński oraz Dawid Rempała.

4. Wiktor Firmuga – ns

Zaś po południu, równo o godzinie 17:00 ruszyła kolejna, VIII runda zmagań grupy A. Podobnie jak w sesji południowej, do zmagań nie przystąpili Kacper Przybylski i Wiktor Firmuga, a zawodnik MOTORU Lublin, Wiktor Lampart na wskutek problemów sprzętowych kolejny raz wycofał się z zawodów. Tym samym zespół z Lublina ponownie musiał radzić sobie osłabiony.

Podczas popołudniowych zmagań doszło do kilku upadków, m.in. Mateusza Majchera i Jakuba Stojanowskiego, jednak wszyscy po przejściu badań byli zdolni do jazdy. W dalszej części zawodów wycofali się oni z zawodów z powodu problemów sprzętowych.

W drugiej osłonie młodzieżowych zmagań w Rzeszowie najlepsi okazali się juniorzy Cellfast Wilków Krosno z Aleksem Rydlewskim na czele. Drugie miejsce, z trzema punktami mniej przypadło Unii Tarnów, zaś podium z 27 „oczkami” uzupełniła drużyna 7R Stolaro Stali Rzeszów. Ostatnie miejsce ponownie zajął zespół MOTORU Lublin.

Podobnie jak podczas wcześniejszej, VII rundy i  tym razem najskuteczniejszym zawodnikiem młodzieżowych zmagań został Mateusz Cierniak, który uległ jedynie zawodnikowi miejscowych – Patrykowi Rolnickiemu.