DMPJ: Bezkonkurencyjni Bocar Włókniarz Częstochowa i drugi zespół Unii Leszno

15.07.2021 10:59

W minioną środę odbyły się kolejne rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Tym razem młodzieżowcy zmierzyli się ze sobą w Lesznie, Częstochowie, Wrocławiu, Ostrowie i Rawiczu.

Jako pierwsi wystartowali młodzieżowcy na leszczyńskim obiekcie, gdzie najlepsi okazali się gospodarze. Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie Unii Leszno II był Keynan Rew, który podczas środowych zawodów wywalczył aż 14 punktów. Tyle samo “oczek” na konto KS Toruń zapisał Krzysztof Lewandowski, który w swojej drużynie także był najskuteczniejszym ogniwem. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Torunia, którzy walczyli o tę pozycję z pierwszą drużyną Uniii Leszno, jednak to ostatecznie torunianom udało się wyrwać trzypunktową przewagę. Ostatnia pozycja należała do młodzieżowców 7R Stolaro Stali Rzeszów.

Wyniki VII rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie (za WP Sportowe Fakty):

4. Aleks Rydlewski – 2

Kolejne ściganie miało miejsce w Częstochowie, gdzie miejscowa drużyna bez żadnych problemów odniosła wysokie zwycięstwo, zdobywając aż 51 punktów. Najwięcej “oczek” ze strony gospodarzy zdobyli Mateusz Świdnicki (12) i Franciszek Karczewski (12). Na drugim miejscu uplasowali się młodzieżowcy Unii Tarnów, a wśród nich najskuteczniejsi byli Piotr Świercz (9+1) i Dawid Rempała (8). Trzecia pozycja padła łupem Maszewski GKM-u Grudziądz, dla których najwięcej punktów zdobył Mateusz Bartkowiak (8). Najsłabiej zaprezentowali się młodzieżowcy Budex Startu Gniezno.

Wyniki VII rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Częstochowie (za WP Sportowe Fakty):

5. Szymon Szwacher – 2

Na torze we Wrocławiu znów najlepsi okazali się gospodarze. Najwięcej punktów dla WTS SPARTY Wrocław zdobył Przemysław Liszka (16). Na drugiej pozycji uplasowali się juniorzy Abramczyk Polonii Bydgoszcz, a wśród nich najskuteczniejszy był Wiktor Przyjemski, który wywalczył podczas środowego ścigania 14 punktów. Podium uzupełniła drużyna Grupy Polmotor Stali Gorzów, a najlepiej zaprezentował się Oskar Paluch, zdobywając 10 punktów. Czwarta pozycja należała do młodzieżowców Lokomotivu Jauniba Daugavpils, którzy podczas tych zawodów wywalczyli jedynie 20 punktów.

Wyniki VI rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów we Wrocławiu (za WP Sportowe Fakty):

4. Artiom Juhno – 5

Kolejna runda ponownie odbyła się na obiekcie w Częstochowie. Opady deszczu spowodowały, że zawody zostały zakończone po 12. biegu. Pomimo tego, najlepsi znów okazali się gospodarze, dla których najwięcej punktów zdobył Jakub Miśkowiak (9). Druga pozycja ponownie padła łupem młodzieżowców Unii Tarnów. Na ostatnim stopniu podium uplasowali się tym razem juniorzy Budex Startu Gniezno, którzy wywalczyli 11 punktów. Czwarta pozycja należała do Maszewski GKM-u Grudziądz.

Wyniki VIII rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Częstochowie (za WP Sportowe Fakty):

4. Seweryn Orgacki – 2

Sporo emocji dostarczyli zawodnicy w Ostrowie. Tam o pierwsze miejsce ostrą walkę toczyli młodzieżowcy MOTORU Lublin i Francepol Falubazu Zielona Góra. Ostatecznie pierwsza lokata padła łupem drużyny z Lublina, dla której najwięcej punktów zdobyli Wiktor Lampart (15) i Mateusz Cierniak (15). Na drugim miejscu uplasowali się żużlowcy z Zielonej Góry ze stratą czterech punktów do MOTORU Lublin. Trzecie miejsce wywalczył zespół Famur ROW-u Rybnik, a na czwartej pozycji znaleźli się młodzieżowcy Arged Malesy Ostrów.

Wyniki VIII rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Ostrowie (za WP Sportowe Fakty):