DMPJ (13. runda): Deszcz pozwolił zaliczyć zawody we wszystkich grupach. Tylko raz gospodarze górą

23.06.2021 12:18

Mimo deszczowej aury, udało się zaliczyć wszystkie zaplanowane na wtorek zawody Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Większość zawodów została przerwana w trakcie – wszystkie wyścigi udało się odjechać jedynie w Rybniku. Tylko w Bydgoszczy triumfowali gospodarze.

O 14:00 zaczęły się zawody w Lesznie. Zawodnicy odjechali 10 wyścigów, gdyż gwałtowna aura sprawiła, że walczyli bardziej z wymagającym torem niż ze sobą, często tracąc płynność jazdy i dojeżdżając „żółwim tempem”. Jednym punktem zwyciężył zespół KS Toruń. W Unii Leszno I niepokonany był Kacper Pludra. Drużyna z Rzeszowa, z powodu zbyt małej liczby startujących zawodników, nie została sklasyfikowana.

8. Mateusz Majcher NS

W Bydgoszczy górą okazali się gospodarze, a tuż za nimi, z zaledwie dwoma punktami mniej, znaleźli się Łotysze. Poza pierwszym swoim wyścigiem, wszystkie pozostałe zwyciężył utalentowany Wiktor Przyjemski, tyle samo punktów, co młody zawodnik, zdobył Francis Gusts. Warto dodać, że 14 „oczek” uzbierał Wiktor Jasiński. Zawody ukończono po czternastu wyścigach z powodu deszczu.

Wyniki 13. rundy DMPJ w Bydgoszczy (ćwierćfinał) – grupa IV (za speedwaynews.pl):

8. Michał Curzytek 5

Podobnie jak w Bydgoszczy, w sąsiednim Grudziądzu nie udało się odjechać wszystkich biegów i sędzia zaliczył zawody po 12. wyścigach. Bezkonkurencyjna była drużyna Bocar Włókniarza Częstochowa, która byłaby niepokonana, gdyby nie jeden bieg Kajetana Kupca. Gospodarze znaleźli się dopiero na trzeciej pozycji.

Wyniki 13. rundy DMPJ w Grudziądzu (ćwierćfinał) – grupa III (za WP Sportowe Fakty):