DME U23: Reprezentacja Polski ze złotem w Daugavpils

Na torze w Daugavpils odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 23. Bez zaskoczeń najlepiej zaprezentowała się reprezentacja Polski. Na podium znaleźli się także zawodnicy z Danii i Łotwy.

Reprezentacja Polski nie miała żadnych problemów, aby pokonać zawodników z Danii, Łotwy i Niemiec. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Jakub Miśkowiak, który przy swoim nazwisku zapisał 13 “oczek”. Dobra dyspozycja nie opuściła także Bartosza Smektały, zdobywcy 12 punktów. Dobre zawody odjechali także Wiktor Lampart i Dominik Kubera, którzy zdobyli po 11 punktów. Najsłabiej za to zaprezentował się Gleb Chugunov, który podczas tych zawodów odjechał tylko jeden wyścig, kończąc go na ostatniej pozycji. Słaby start reprezentanta Polski spowodowany był problemami z elektroniką.

Na drugim miejscu zawody zakończyła reprezentacja Danii, dla której najwięcej punktów zdobyli Fredrik Jakobsen (11) i Jonas Jeppesen (10). Podium zamknęli zawodnicy z Łotwy. Najskuteczniejsi byli Olegs Mihailovs (10) i Francis Gusts (10). Najsłabiej zawody odjechała reprezentacja Niemiec, która wywalczyła tylko 11 punktów.