Dla Woffindena nie ma rzeczy niemożliwych. Czy PGE Narodowy okaże się szczęśliwy dla Brytyjczyka?

Fot. Wojciech Tarchalski

Indywidualny Mistrz Świata na żużlu w latach 2013, 2015 i 2018. Brytyjczyk nie ukrywa faktu, że marzy o czwartym tytule i zrobi wszystko, by go zdobyć. Po niezbyt udanym występie w Gorican jedzie do Warszawy niezwykle zmotywowany i gotowy do walki o najwyższe cele – pisze Paulina Wiśniewska dla speedwayekstraliga.pl.

Druga runda zmagań o tytuł najlepszego żużlowca globu odbędzie się na stadionie w Warszawie. 31-latek dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. Pierwszy raz stało się to 14 maja 2016 roku. Czy dokładnie sześć lat później zawodnik BETARD SPARTY Wrocław powtórzy swój wyczyn i po słabym występie w Chorwacji uda mu się przekuć niepowodzenie w sukces?

Pierwsza runda cyklu FIM SGP dała Brytyjczykowi powody do zmartwień. Problemy sprzętowe sprawiły, iż 3-krotny mistrz Świata oglądał plecy rywali, a na swoim koncie zgromadził zaledwie pięć “oczek” (0,3,0,1,1). Początek sezonu nie należy do najłatwiejszych, a Tai Woffinden do tego z pewnością nie jest przyzwyczajony.

W PGE Ekstralidze 31-latek plasuje się na 21 miejscu. Jego średnia biegopunktowa wynosi 1.773 (1.400 na domowym stadionie, a 2.083 na meczach wyjazdowych). W ubiegłym roku Brytyjczyk pewnie poprowadził z Maciejem Janowskim i Artemem Lagutą BETARD SPARTĘ do tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Brylował także na ziemi szwedzkiej, gdzie w Dackarnie Malilla wraz z m.in. Janowskim i Jasonem Doyle’em wywalczył złoto w tamtejszych rozgrywkach.

Bilety na 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland ciągle można kupować w Internecie: https://www.kupbilet.pl/sgp2022.