Dla kogo pierwsze bonusy? – zapowiedź VIII rundy #PGEE

Po dwudniowej rywalizacji w Speedway Of Nations we Wrocławiu, gdzie poznamy pierwszego w historii FIM Mistrza Świata w nowym formacie do walki o zwycięstwa i pierwsze punkty bonusowe przystąpią zespoły w PGE Ekstralidze. Kamery nSport+ zagoszczą na spotkaniach CASH BROKER STAL Gorzów z FALUBAZEM Zielona Góra oraz GET WELL Toruń z forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa. Rundę VIII zapowiada speedwayekstraliga.pl i Piotr Kaczmarek.

Do składu FALUBAZU Zielona Góra na spotkanie derbowe z CASH BROKER STAL Gorzów wraca Kacper Gomólski. Trener zielonogórzan zaskoczył chyba wszystkich i w awizowanym składzie umieścił Gomólskiego jako prowadzącego parę z Zengotą. W pozostałych parach nie mamy zmian i Jepsen Jensen pojedzie z Protasiewiczem, a Dudek z juniorami. W zestawieniu CASH BROKER STALI nadal brakuje Martina Vaculika, który w czwartek odbył pierwszy trening na torze po kontuzji. – Nie odczuwam już bólu. To jest najlepsza liga świata, w której jeżdżą najlepsi zawodnicy. Dużo rozmawiam z trenerem i chcę być fair-play wobec klubu i jego kibiców. Jak poczuję się w stu procentach gotowy do walki na torze, to powiem trenerowi, że to jest ten czas. Na tę chwilę potrzebuję jeszcze paru treningówpowiedział dla speedwayekstraliga.pl Martin Vaculik. W pierwszym pojedynku między lubuskimi zespołami w tym sezonie, triumfowali podopieczni Stanisława Chomskiego 47:43.

Na MotoArenę wraca Adrian Miedziński, który jest wychowankiem toruńskiego klubu i przed sezonem 2018 po 16 latach przeniósł się do forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa. W pierwszej odsłonie rywalizacji toruńsko-częstochowskiej w tym sezonie górą okazali się podopieczni Marka Cieślaka 49:41. Przed rewanżem obaj szkoleniowcy dokonali małych roszad w składzie. Jacek Frątczak zdecydował, że Przedpełski pojedzie w parze z Holtą, a Iversen będzie towarzyszyć Doyle’owi. Jeżeli Duńczyk nie będzie czuł się na siłach po zabiegu ramienia to zastępować go będzie Jack Holder. Trener WŁÓKNIARZA Marek Cieślak zamienił natomiast pozycjami Mateja Zagara i Fredrika Lindgrena. Szwed pojedzie w parze z juniorami, a Zagar będzie tworzyć duet z Miedzińskim. Taka zmiana nie dała sukcesu w Gorzowie, gdzie Lindgren zdobył tylko 4 punkty i był to jego najsłabszy występ w sezonie.

Menadżer FOGO UNIA Leszno, Piotr Baron w myśl zasady „zwycięskiego składu się nie zmienia” nie dokonał żadnych roszad w ustawieniu swojego zespołu. Do składu GRUPA AZOTY UNIA Tarnów wraca Peter Kildemand. W pierwszym meczu pewnie wygrała leszczyńska UNIA 55:35. Czy w Tarnowie gospodarze postawią się faworytowi rozgrywek i zainkasują cenne punkty na własnym owalu?

Niespodzianek nie ma również w zestawieniu na mecz MRGARDEN GKM Grudziądz z BETARD SPARTĄ Wrocław. Rafał Dobrucki po raz kolejny poza składem widzi Andzeja Lebedevsa, co oznacza, że z numerem 8. zobaczymy Gleba Chugunova, który z dobrej strony pokazał się w pierwszym meczu tych drużyn. Żużlowcy MRGARDEN GKM Grudziądz na pewno będą chcieli przed własną publicznością zmazać plamę, jaką była porażka 29:61 we Wrocławiu. Punkt bonusowy to już raczej science fiction, choć w sporcie wszystko jest możliwe.

19:00 MRGARDEN GKM Grudziądz –  BETARD SPARTA Wrocław
Sędzia:
Paweł Słupski
Komisarz toru: Krzysztof Okupski
Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ.


16:30 CASH BROKER STAL Gorzów –  FALUBAZ Zielona Góra (live nSport+ HD)
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Bilety: ulgowy od 39 zł, normalny od 46 zł do kupienia TUTAJ.


16:30 GRUPA AZOTY UNIA Tarnów –  FOGO UNIA Leszno
Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Bilety: ulgowy od 20 zł, normalny od 30 zł do kupienia TUTAJ.


19:00 GET WELL Toruń – forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa (live nSport+ HD)
Sędzia:
Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Tomasz Welc
Bilety: ulgowy od 5 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ.

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy tekstowe relacje LIVE ze wszystkich ligowych spotkań, które będą wzbogacone multimediami zza kulis meczów. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika każdego meczu – Rajdera Meczu, a w kończącym ligową kolejkę magazynie w nSport+ na profilu FB Rajdera Kolejki. W aplikacji zapraszamy do #TyperPGEE.

Piotr Kaczmarek