Dla kogo czapka Kadyrowa? – zapowiedź finału IMP

W sobotę na torze w Lesznie odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Mistrzowskiego tytułu będzie bronił Szymon Woźniak, który w ubiegłym roku odniósł zwycięstwo na torze w Gorzowie. Transmisja w nSport+ od 18:30. Faworytów jak zawsze więcej, niż miejsc na podium. W stawce nie mogło zabraknąć stałych uczestników cyklu Speedway Grand Prix, czyli Bartosza Zmarzlika, Maciej Janowskiego, Patryka Dudka i Przemysława Pawlickiego.

Sobotnie zawody zaczniemy z wysokiego „c” i już w pierwszym wyścigu na torze zobaczymy Zmarzlika, Janowskiego, Dudka oraz znającego doskonale leszczyński owal Bartosza Smektałę.  Uskrzydlony po awansie do SGP 2019 Janusz Kołodziej udowodnił w ostatnim meczu ligowym w Zielonej Górze, że jest piekielnie szybki i również będzie chciał powalczyć o swój czwarty w historii złoty medal – zapowiada speedwayekstraliga.pl.

Ostatni finał IMP na torze w Lesznie rozegrany został w 2016 roku. Triumfował wówczas Patryk Dudek, a na podium stanęli Piotr Pawlicki i Maciej Janowski. To właśnie Piotr Pawlicki podczas ostatniej kolejki PGE Ekstraligi przed kamerami nSport+ stwierdził: – Jeździłem w SGP i jakiś poziom reprezentowałem. Dzisiaj żadnego poziomu nie prezentuję i mogę mieć pretensje do siebie. Historia zna już przypadki, że zawodnicy „nie grający pierwszych skrzypiec” i będący w słabszej dyspozycji w lidze sięgali po medale IMP. Dla wychowanka FOGO UNII Leszno sobotnie zawody mogę okazać się momentem przełomowym, tak jak przed rokiem okazały się dla Szymona Woźniaka. Fantastyczne zawody oraz wywiad podczas którego Woźniak poryczał się, jak bóbr przeszły do historii IMP i zostaną na długo zapamiętane przez sympatyków czarnego sportu – przypomina speedwayekstraliga.pl.

Ależ to były emocje! Po fantastycznym wyścigu indywidualnym mistrzem Polski niespodziewanie został zawodnik WTS Sparta Wrocław Szymon Woźniak. Żużlowiec utarł nosa bardziej doświadczonym rywalom. Młody zawodnik nie krył emocji! Zapraszamy do ponownego obejrzenia!

Opublikowany przez nSport+ Poniedziałek, 3 lipca 2017

Zawsze jest trudniej bronić tytułu, historia dowodzi, że takiej sztuki dokonali tylko Florian Kapała (1961 i 1962), Andrzej Wyglenda (1968 i 1969), Zenon Plech (1984 i 1985) i Tomasz Gollob (1992, 1993, 1994, 1995 oraz 2001 i 2002).

Po rundzie zasadniczej dwóch najlepszych zawodników awansuje bezpośrednio do finału. Żużlowcy z miejsc 3-6 pojadą w barażu, z którego przepustkę do decydującego wyścigu uzyska dwóch najlepszych. Zwycięzca finału zostanie Indywidualnym Mistrzem Polski. W Lesznie nie zobaczymy Dominika Kubery, którego zastąpi rezerwowy Mateusz Szczepaniak. Zawodnik FOGO UNII Leszno po incydencie w XII biegu meczu #ZIELES przeszedł operację uszkodzonej stopy, w której zdiagnozowano rany szarpane drugiego, trzeciego i czwartego palca.

Lista startowa finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lesznie:

 1. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów)
 2. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
 3. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra)
 4. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
 5. Zbigniew Suchecki (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
 6. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
 7. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
 8. Szymon Woźniak (Cash Broker Stal Gorzów)
 9. Kacper Woryna (ROW Rybnik)
 10. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź)
 11. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń)
 12. Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)
 13. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
 14. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa)
 15. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra)
 16. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)

Zawodnicy rezerwowi:

 1. Mateusz Szczepaniak (ROW Rybnik)
 2. Tomasz Jędrzejak (Stal Rzeszów)

Delegat GKSŻ: Piotr Szymański
Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz techniczny: Błażej Demski
Kontroler motocykli: Ryszard Bryła

Piotr Kaczmarek
Fot. Wojciech Tarchalski