Derby w Grudziądzu na remis w cieniu upadków

Fot. Dariusz Ryl

Mecz w Grudziądzu obfitował nie tylko w wielkie emocje, ale też niestety groźne upadki. Koniec końców w meczu pomiędzy ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-em Grudziądz a EWINNER Apatorem Toruń padł remis 45:45. Z kontuzją spotkanie zakończyło aż 3 żużlowców – Nicki Pedersen, Jack Holder i Denis Zieliński.

Najlepszym żużlowcem gości był Robert Lambert, który tego dnia zdobył komplet punktów – 15. W zespole Tomasza Bajerskiego dobrze wyglądał także Paweł Przedpełski (10). Wobec kontuzji Jacka Holdera, bardzo zabrakło punktów jego brata, Chrisa, który zdobył tylko 4+3. W kluczowym, 14 biegu, zdołał jednak dowieźć wraz z Robertem Lambertem podwójne zwycięstwo.

Gospodarze, pomimo braku Nickiego Pedersena, wyglądali bardzo solidnie jako zespół. Ze świetnej strony pokazał się Krzysztof Kasprzak, który nie dość, że zdobył 12+1, to jeszcze w ostatnim biegu ratował remis gospodarzom. Rajderem meczu został Norbert Krakowiak, który zdobył w tym spotkaniu 11 punktów. Nieźle wyglądał też Roman Lachbaum (7+3) oraz Przemysław Pawlicki, który pomimo upadku w ostatnim biegu, zdobył 10 punktów.

Remis ten oznacza, że punkt bonusowy dopisał sobie EWINNER APATOR Toruń, a goście dopisują ostatecznie do tabeli 2 punkty. 7 punktów i 6 pozycja to dorobek torunian. ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz zajmuje natomiast ostatnie miejsce w tabeli z 5. punktami na koncie.

Pełna relacja dostępna jest TUTAJ.

Błażej Kowol