Derby Pomorza i walka o play-off – zapowiedź piątku w PGE Ekstralidze

Przed nami 10. runda rozgrywek najlepszej żużlowej ligi świata. Po jej zakończeniu nastąpi wakacyjna żużlowa przerwa, a zawodnicy wrócą do ligowej rywalizacji 26 lipca. Już w piątek Lesznie i Toruniu odbędą się mecze, których wynik w znacznym stopniu może zaważyć na układzie tabeli.

Piątkową „przystawką” będzie pojedynek w Lesznie, gdzie rozpędzona FOGO Unia podejmie nieco zagubioną ostatnio ekipę forBET Włókniarza Częstochowa. Dla gości wywiezienie korzystnego wyniku z wyjazdowego meczu będzie szczególnie istotne w kontekście walki o awans do fazy play-off. Częstochowianie zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli, ze stratą jednego punktu do zespołu MRGARDEN GKM Grudziądz. Z drugiej strony jednak będą mieli za rywali niepokonaną do tej pory drużynę FOGO Unii Leszno, która w każdym udowadnia, że walczy do końca, i nie ma dla niej straconych punktów i przegranych meczów. Przed częstochowianami zatem bardzo trudne zadanie, które może zdecydować o tym, czy za kilka tygodni udadzą się na wcześniejszy, raczej nieplanowany przed sezonem, wakacyjny wypoczynek. W pierwszym meczu tych ekip w sezonie 2019 FOGO Unia Leszno zdecydowanie wygrała w Częstochowie w stosunku 51:39.

28.06, godz. 18:00 FOGO Unia Leszno – forBET Włókniarz Częstochowa

LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:45)

Komentatorzy: Piotr Olkowicz i Tomasz Gapiński

Studio: Anita Mazur

Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Jerzy Najwer

Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Kontroler motocykli: Marcin Bordewicz

Bilety: normalny od 32 zł, ulgowy od 22 zł

Goście z Grudziądza przystąpią do meczu w Toruniu bogatsi o wiedzę związaną z wynikiem z Leszna. Zwycięstwo w derbach z Toruniem pozwoli im umocnić się na 4 miejscu w tabeli, a w przypadku przegranej Częstochowy w Lesznie na powiększenie przewagi nad bezpośrednim rywalem w walce o pierwszą czwórkę. Otuchy grudziądzanom z pewnością doda liczna grupa kibiców, która niewykluczone, że będzie liczniejsza od miejscowych fanów. Podopieczni trenerskiego duetu Kempiński-Kościecha będą mieli w piątkowy wieczór jeszcze jedną motywację – po raz pierwszy od wielu lat będą mogli wyjechać wracać z wyjazdowego spotkania z tarczą. Dla torunian z kolei będzie to mecz z gatunku tych o wszystko. Ewentualna porażka mocno skomplikuje ich sytuację w kontekście walki o utrzymanie.

28.06, godz. 20:30 GET WELL Toruń – MRGARDEN GKM Grudziądz

LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)

Komentatorzy: Michał Korościel i Michał Mitrut

Studio: Marcelina Rutkowska

Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Paweł Słupski

Komisarz toru: Maciej Głód

Bilety: normalny od 35 zł, ulgowy od 10 zł (dzieci i młodzież do lat 16)

Tomasz Kania