Denis Zieliński: Motor okazał się lepszy i zasłużenie pojedzie w finale

09.09.2022 12:50

W niedzielę w MOTOR Lublin pokonał na własnym torze 54:36 FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń, czym odrobił 10-punktową stratę ze spotkania na Motoarenie i będzie rywalizował o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w 2022 roku. Po tym meczu Denis Zieliński przyznał, że lubelski klub zasłużenie awansował do finału PGE Ekstraligi.

Niestety nie udało się wygrać. Do połowy meczu było gdzieś tam blisko. Co prawda, gospodarze prowadzili, ale mieliśmy zaliczkę dziesięciu punktów. Dużo i niedużo, ale gdzieś tam trzymaliśmy w dwumeczu ten kontakt. MOTOR okazał się lepszy i zasłużenie pojedzie w finale – powiedział tuż po spotkaniu Denis Zieliński.

Młodzieżowiec toruńskiej drużyny pełnił rolę rezerwowego (pod numerem ósmym) i dostał tylko jedną szansę, aby wyjechać na lubelski owal. 19-latek spisał się bardzo dobrze, ponieważ do mety przyjechał na drugim miejscu. Żużlowiec trochę żałował, że na tor wyjechał tak późno. – Dostałem tę szansę dopiero w 12. biegu. Tak naprawdę nie wiedziałem, czego mogę się spodziewać, jak dopasować motocykl i jaki jest tor, ale ostatecznie udało się dowieźć do mety te dwa punkty z ogromną pomocą Jacka Holdera – przyznał młodzieżowiec.

W kalendarzu już powoli zbliża się połowa września, a to oznacza, że nadchodzi koniec sezonu żużlowego w Polsce. Jakie plany na te ostatnie tygodnie ma zawodnik FOR NATURE SOLUTIONS APATORA? – Tak naprawdę to już końcówka sezonu. Zostały nam jedne zawody indywidualne i dwa mecze ligowe i przed nami przerwa – zakończył Denis Zieliński.