Decyzja Arged Malesa TŻ Ostrovii. Ostrowianie przystąpią do spotkań barażowych

Fot. Arkadiusz Siwek
Fot. Arkadiusz Siwek

Na 29 września i 6 października zaplanowane są mecze barażowe o udział w przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi z udziałem TRULY.WORK Stali Gorzów (7. miejsce w PGE Ekstralidze) i Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów (2. miejsce w Nice 1. LŻ). Ostrowianie wydali oświadczenie, w którym podejmują walkę o miejsce w najlepszej lidze świata w sezonie 2020.

Arged Malesa TŻ Ostrovia przegrała w finale Nice 1. Ligi Żużlowej z PGG ROW Rybnik i to rybniczanie zagwarantowali sobie udział w przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Drużynie z Ostrowa pozostała walka w barażach z TRULY.WORK Stalą Gorzów, która zajęła 7. miejsce w PGE Ekstralidze.

Decyzja, którą musieliśmy podjąć nie była łatwa. Wiąże się one ze sporymi kosztami, sięgającymi około 160 tysięcy złotych. Ostatecznie jednak zadecydowaliśmy, że nasza drużyna, Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski będzie walczyć do samego końca. Nie poddaje się i jedzie dalej OSTROpoSWOJE! Najłatwiej byłoby poddać się bez walki. Powiedzieć, że nie mamy szans, że odpuszczamy. Uznaliśmy jednak, że to nie jest w naszym stylu, że zawsze walczyliśmy do samego końca, że nasi żużlowcy dokonywali w tym sezonie rzeczy wielkich, że dostarczyli nam wszystkim wspaniałych chwil radości i wzruszeń. Walczyli dla klubu, dla Ostrowa Wielkopolskiego, dla naszych wspaniałych kibiców. Dlatego też podjęliśmy trudną decyzję o tym, że przystąpimy do meczów barażowych z siódmym zespołem PGE Ekstraligi w sezonie 2019 – czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Pierwsze spotkanie barażowe zaplanowane jest na 29 września w Gorzowie. Rewanż odbędzie się 6 października w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej informacji, w tym o godzinach spotkań, w komunikacie PGE Ekstraligi wkrótce.

Pełna treść oświadczenia Arged Malesa TŻ Ostrovii