Decydujące starcie w Grudziądzu – zapowiedź niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Patryk Kowalski

Przed nami ostatnia niedziela rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. I chociaż znamy już pary półfinałowe, to nadal nie wiemy, która drużyna opuści szeregi elity i w sezonie 2022 zasmakuje rywalizacji na niższym szczeblu rozgrywek. Na pierwsze spotkanie zaproszą nas zawodnicy z Leszna i Lublina, którzy w spokoju czekają na najważniejszą dla nich część sezonu. W Grudziądzu przeciwnikiem miejscowych będą goście z Częstochowy, za których kciuki trzymać będą w Zielonej Górze. Dla kogo będzie to „ta ostatnia niedziela”?

FOGO UNIA Leszno i MOTOR Lublin już w poprzedniej kolejce zapewniły sobie udział w fazie play-off. Jedyną niewiadomą jest miejsce, na którym rundę zasadniczą zakończą goście. Nawet punkt bonusowy sprawi, że w końcowej klasyfikacji wyprzedzą drużynę z Gorzowa, chociaż już dziś mogą szykować się na starcie z podopiecznymi Stanisława Chomskiego w pierwszym spotkaniu półfinałowym. Dla byków niedzielne spotkanie nie ma większego znaczenia, bowiem niezależnie od wyniku zajmą czwarte miejsce, a w półfinale czeka na nich już wrocławska BETARD SPARTA. Gospodarze jednak przegrywać nie lubią, tym bardziej przed własną publicznością, więc pomimo klarownej dla nich sytuacji w tabeli liczyć możemy na dobre widowisko. Pierwsze spotkanie obu drużyn w Lublinie zakończyło się zwycięstwem MOTORU 49:41

22.08, godz. 16:30 FOGO UNIA Leszno – MOTOR Lublin (LIVE nSport+)
1. mecz – 41:49
Studio:
Mateusz Kędzierski, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Piotr Bugajny

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Komisarz techniczny: Błażej Demski

W Grudziądzu żółto-niebiescy walczą o życie i dostęp do tortu, jaki od sezonu 2022 przygotowała dla najlepszych drużyn PGE Ekstraliga. Jeszcze kilka dni temu wiele wskazywało na to, że gospodarze przystąpią do niedzielnego meczu osłabieni brakiem lidera – Nickiego Pedersena. Skończyło się na nerwach, bo finalnie były mistrz świata będzie mógł pomóc drużynie. To jednak nie koniec problemów miejscowych. Kontuzji nabawił się Mateusz Bartkowiak, a cały czas pod znakiem zapytania stoi występ Denisa Zielińskiego. Kibice ZOOLESZ DPV LOGISTIC GKM-u liczą jednak na wygraną, o którą w potyczce z ELTROX WŁÓKNIARZEM będzie niezwykle trudno. Goście co prawda po raz kolejny zakończą przedwcześnie sezon, co wcale nie oznacza, że mecz oddadzą bez walki. Większość argumentów przed tym spotkaniem jest po stronie częstochowian i to oni są zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Ekipa z Grudziądza czy Zielonej Góry? Spotkanie przy Hallera 4 zadecyduje, która z tych drużyn pożegna się z najlepszą żużlową ligą świata.

22.08, godz. 19:15 ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa (LIVE nSport+, mecz z telemetrią)
Studio:
Michał Łopaciński, Tomasz Gollob
Komentarz: Edward Durda, Mirosław Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Michał Wojaczek
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

 

Kamil Rychlicki