Decydująca faza quizu PGE Ekstraligi (zapowiedź 10. rundy)

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Osiem miejsc w finale czeka na kibiców, którzy biorą udział w Ekspercie PGE Ekstraligi. Do końca fazy zasadniczej quizu pozostało sześć rund, a najbliższa ponownie poświęcona będzie pytaniom zdjęciowym. Gracze szansę na awans do warszawskiego finału mają do 8 marca, kiedy to odbędzie się ostatnia kolejka zmagań eliminacyjnych.

Bardzo ciekawie prezentuje się czołówka klasyfikacji przejściowej. Lidera do ostatniego gracza, który znajduje się na miejscu premiowanym awansem do finału, dzieli 8 punktów. Jeszcze mniejsze różnice występują na dalszych pozycjach, co zwiastuje rywalizację do ostatniej rundy o występ w Warszawie w siedzibie Grupy Wirtualna Polska – partnera medialnego PGE Ekstraligi.

Klasyfikacja przejściowa quizu po rozegraniu 9. rundy:

 1. Muszy – 170 pkt
 2. Bartek Matyszczyk – 168 pkt
 3. laraqueen – 168 pkt
 4. Gabriela Niemczak – 164 pkt
 5. Janusz Świtała – 164 pkt
 6. Grzegorz Dydacki – 164 pkt
 7. speedwaydoctor – 163 pkt
 8. Stanisław Tarasek – 162 pkt
 9. Zawodnik1984 – 160 pkt
 10. Lokomotiv_Mistrzem – 159 pkt
 11. Ananarpo – 158 pkt

W rundzie 9. dotyczącej tematyki sędziowskiej w sporcie żużlowym można było zdobyć 17 punktów, co nie udało się żadnemu z graczy (najbliżej byli Marcin93 i Jerzy O – obaj po 15 pkt). W najbliższej kolejce kibice będą mieli okazję zdobyć maksymalnie 30 „oczek”.

Niedzielne zmagania ponownie poświęcone będą pytaniom o charakterze zdjęciowym. Będą to zagadki m.in. o zawodnikach, osobach funkcyjnych czy kwestiach regulaminowych i historycznych. Pytania będą punktowane w skali od 1 do 5, a odpowiedzieć będzie trzeba na 15 zagadek.

Jak co tydzień, zabawa rozpocznie się o godz. 20:00 w niedzielę. Tym razem quiz aktywny będzie przez 20 minut, a na zaznaczenie odpowiedzi w każdym z pytań, tradycyjnie, będzie 20 sekund.

Finał quizu odbędzie się w siedzibie Wirtualnej Polski wiosną tego roku i będzie bezpośrednim pojedynkiem uczestników z pytaniami zadawanymi przez prowadzących, jury i eksperta. Zakwalifikują się do niego najlepsi uczestnicy eliminacji. Ośmiu finalistów powalczy o cenne nagrody, którymi będą zaproszenia VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), uczestnictwo w Gali PGE Ekstraligi 2020 wraz z osobami towarzyszącymi oraz zegarki AZTORIN i zestawy gadżetów najlepszej żużlowej ligi świata.

W przypadku równej liczby punktów dwóch lub większej liczby uczestników o kolejności na miejscu ósmym w klasyfikacji generalnej po rozegraniu wszystkich rund eliminacyjnych, warunkującym awans do rundy finałowej, decydować będzie w kolejności: większa liczba punktów zdobytych przez uczestnika w pojedynczej rundzie 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1.

Finałowe zmagania są zwykle na bardzo wysokim poziomie trudności pytań, które zadają nie tylko przedstawiciele PGE Ekstraligi, ale także eksperci. W pierwszej edycji quizu w taką rolę wcielił się Leszek Demski, szef sędziów, w drugiej zaś Paweł Słupski, jeden z arbitrów w PGE Ekstralidze.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Następna runda quizu odbędzie się 9 lutego w godz. 20:00 – 20:20. Tematem kolejki będą nadchodzące Walentynki.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:

Android

iOS