David Bellego odpowie na pytania kibiców w rozmowie z WP SportoweFakty

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

David Bellego to jedna z nowych twarzy, jakie zobaczymy w przyszłym roku na torach PGE Ekstraligi. Francuz wzbudził zainteresowanie FOGO UNII Leszno, w barwach której będzie występować w sezonie 2022. W poniedziałek wieczorem odpowie na pytania kibiców w programie Żużlowe Rozmowy WP SportoweFakty. Początek o godz. 18:00.

David Bellego był pierwszym zawodnikiem ogłoszonym jeszcze przed oficjalnym otwarciem okna transferowego. Francuz przeniósł się do FOGO UNII Leszno, która po siedmiu latach pożegnała się ze swoim liderem – Emilem Sayfutdinovem.

Uważam, że Emila nie da się zastąpić – mówił niedawno trener FOGO UNII, Piotr Baron w wywiadzie dla speedwayekstraliga.pl i dodał, że Bellego nie przychodzi jako zastępstwo za Emila, tylko w miejsce Rosjanina.

Przenosiny 28-letniego Francuza z Abramczyk Polonii Bydgoszcz wzbudziły wśród kibiców i ekspertów tyle samo obaw co entuzjazmu. Bellego zakończył sezon 2021 w EWINNER 1. Lidze z najwyższą średnią (2,292/bieg). Jego transfer do PGE Ekstraligi nie powinien zatem dziwić.

W programie „Żużlowe Rozmowy”, w poniedziałek o godz. 18:00, Bellego opowie o swoich przygotowaniach sprzętowych, a także o oczekiwaniach względem następnego sezonu oraz o kulisach przejścia do klubu z Leszna. Nowy zawodnik FOGO UNII miał już okazję trenować na leszczyńskim torze, a w programie chętnie podzieli się swoimi odczuciami.
28-letni zawodnik będzie dopiero drugim Francuzem w historii najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Pierwszym w 1993 roku był Philippe Berge, ojciec aktualnego reprezentanta Francji, Dimitriego.

Duet Bellego – Berge przyczynił się do fantastycznego dorobku trójkolorowych w mijającym roku. Najpierw w lipcu na domowym torze w Macon zdobyli pierwsze w historii Francji Mistrzostwo Europy Par, wyprzedzając reprezentację Polski. Następnie w październiku sięgnęli po historyczne piąte miejsce w finale Speedway of Nations w Manchesterze. Bellego był liderem swojej drużyny, zdobywając przez dwa dni rywalizacji 34 punkty w 11 startach (według punktacji 4,3,2,0).

W trakcie programu Bellego opowie o tym jak wygląda żużel we Francji. Na co dzień startuje tam liga złożona z czterech zespołów, a po przejęciu cyklu Grand Prix przez grupę Discovery oraz na fali triumfu Francji w MEP w Macon, nie brakowało głosów, że cykl Indywidualnych Mistrzostw Świata powinien zagościć w kraju nad Sekwaną.

Co o tym myśli najlepszy francuski zawodnik? O to będzie okazja zapytać go po godz. 18:00 na Facebooku i YouTube WP SportoweFakty. Widzowie mogą kierować swoje pytania, po polsku lub angielsku, na czacie w trakcie programu na żywo.