Dariusz Śledź: marzę o powrocie do normalności

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Trener BETARD Sparty Wrocław, Dariusz Śledź, opowiedział w swoich odczuciach, dotyczących reżimu sanitarnego w sezonie 2020. W rozmowie z oficjalną stroną klubu, szkoleniowiec zaznaczył także kwestie szczepienia i promocji Narodowego Programu Szczepień – #SzczepimySię.

Przestrzeganie pewnych fundamentalnych zasad było bardzo ważne. Tylko w specjalnym reżimie sanitarnym mogliśmy odjeżdżać kolejne ligowe mecze i trenować. Nasza drużyna szybko się tych zasad nauczyła. Zresztą podobnie było w innych klubach PGE Ekstraligi. Zdawaliśmy sobie sprawę, że wiele zależy od nas na torze i poza nim. Po prostu musieliśmy być jeszcze bardziej odpowiedzialni i przestrzegać wielu rygorystycznych zasad – powiedział Dariusz Śledź dla wts.pl.

Ja marzę o powrocie do normalności. I mówię tu nie tylko o meczach żużlowych rozgrywanych w normalnych warunkach i o pełnych trybunach na stadionie. Myślę też o normalnym życiu, wyjściu do kina, restauracji czy na spacer, spotkaniach w gronie przyjaciół, podróżowaniu. Wierzę, że globalnie uporamy się z pandemią. Dużo zależy od nas i naszej postawy. Dlatego uważam, że szczepienia są tak ważne. Powtórzę to raz jeszcze – ja zaszczepię się dla siebie, dla moich bliskich i dla otoczenia, w którym przebywam. Mam świadomość, że dzięki temu za jakiś czas będziemy wszyscy czuli się bezpiecznie i w końcu wróci ta życiowa normalność. Zachęcam zatem i was – zaznaczył szkoleniowiec BETARD Sparty Wrocław.