Daniel Kaczmarek ze złotem MIMP

Daniel Kaczmarek z toruńskiego Get Well wywalczył złoty medal zakończonych w Częstochowie Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Wychowany w Lesznie junior wywalczył 15 punktów. Na drugim stopniu podium znalazł się Bartosz Smektała (12+3 pkt), a trzeci był Maksym Drabik (12+2 pkt).

O losach srebra i brązu zadecydował dodatkowy bieg. Kaczmarek nie miał sobie w Częstochowie równych i odzyskał tytuł z 2016 roku, gdy triumfował również pod Jasną Górą.

Tegoroczny finał rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami i zwycięstwa zaliczyli wszyscy kandydaci do złotego medalu, czyli Bartosz Smektała, Maksym Drabik i Daniel Kaczmarek. W 5. biegu Smektała pokonał na dystansie Drabika i wspólnie z Kaczmarkiem liderowali po dwóch seriach startów. W 9. biegu Smektała stracił punkty w pojedynku z Jakubem Miśkowiakiem i Sebastianem Niedźwiedziem, co skrzętnie wykorzystał Kaczmarek w biegu 10 pokonując Drabika, który musiał ostro walczyć o dwa punkty z Alanem Szczotką i Hubertem Czerniawskim.

W biegu 13. – w starciu liderów Kaczmarek pokonał Smektałę, który ostro naciskał torunianina ale ostatecznie musiał zadowolić się dwoma punktami. W 14. biegu zwycięstwo odniósł nareszcie faworyt gospodarzy Michał Gruchalski zgłaszając aspiracje do medalu. W ostatniej serii startów zwycięstwo odniósł Smektała. W biegu 19. mistrzowski tytuł zapewnił sobie po raz drugi w karierze i po raz drugi na torze w Częstochowie Daniel Kaczmarek, który z kompletem 15 punktów wygrał najważniejsze zawody młodzieżowe w sezonie. W ostatnim 20. biegu emocje poniosły Wiktora Lamparta, który mając szanse na medal zahaczył o bandę na pierwszym łuku i upadł (został wykluczony z powtórki). W powtórzonym biegu Drabik niespodziewanie uległ Niedźwiedziowi. W biegu dodatkowym Bartosz Smektała ponownie pokonał Maksyma Drabika zapewniając sobie srebrny medal.

Wyniki – Finał MIMP – Częstochowa 2018
1. Daniel Kaczmarek – GET WELL Toruń 15p
2. Bartosz Smektała – FOGO Unia Leszno 12+3
3. Maksym Drabik – BETARD Sparta Wrocław 12+2
4. Wiktor Lampart – Speed Car Motor Lublin 10
5. Michał Gruchalski – forBET Włókniarz Częstochowa 10
6. Sebastian Niedźwiedź – FALUBAZ Zielona Góra 10
7. Viktor Trofymov – FOGO Unia Leszno 9
8. Jakub Miśkowiak – Orzeł Łódź 9
9. Robert Chmiel – ROW Rybnik 8
10. Igor Kopeć-Sobczyński – GET WELL Toruń 6
11. Hubert Czerniawski – CASH BROKER Stal Gorzów 6
12. Oskar Bober – Speed Car Motor Lublin 4
13. Kamil Wieczorek – MRGARDEN GKM Grudziądz 4
14. Mateusz Bartkowiak – CASH BROKER Stal Gorzów 4
15. Alan Szczotka – CASH BROKER Stal Gorzów 1
16. Patryk Wojdyło – BETARD Sparta Wrocław 1
17. Karol Żupiński – Zdunek Wybrzeże Gdańsk ns
18. Patryk Rolnicki – GRUPA AZOTY Unia Tarnów ns

Marcin Glapiak
Fot. Zuzanna Kloskowska