Daniel Kaczmarek odchodzi z GET WELL Toruń. Inne zmiany w #PGEE

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Daniel Kaczmarek zdecydował się opuścić szeregi GET WELL. W barwach toruńskiego zespołu spędził dwa lata. W tym czasie zdobył m.in. drugi tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów. To nie jedyne odejścia w ostatnim czasie. Na zmianę ligi zdecydowało się kilku zawodników PGE Ekstraligi.

Był to czas wzlotów i upadków, ale przede wszystkim wielkiej nauki i wniosków, które na pewno zaprocentują w przyszłości. Na MotoArenę będę zawsze wracał z wielką przyjemnością i cieszę się, że mogłem być częścią tego klubu. Nie żegnam się, ale mówię do zobaczenia – napisał Daniel Kaczmarek na swoim profilu na portalu Facebook. O swojej przyszłości zawodnik poinformuje na dniach.

Kaczmarek do GET WELL Toruń przeszedł przed sezonem 2017 z FOGO Unii Leszno. Ten rok był jego ostatnim w roli młodzieżowca. Na jego koncie znajdują się dwa tytuły Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów (2016 i 2018), a także debiut w cyklu FIM Speedway Grand Prix z dziką kartą na tegoroczną rundę na MotoArenie. W sezonie 2018 PGE Ekstraligi wystąpił w 13. spotkaniach, zdobywając średnią 1.543/bieg (34. miejsce w klasyfikacji indywidualnej).

Wychowanek leszczyńskiego zespołu nie jest jedynym, który zdecydował się opuścić szeregi swojego zespołu. Na podobny krok w ostatnim czasie zdecydowało się kilku żużlowców, którzy występowali w najlepszej lidze świata. Kacper Gomólski, Jacob Thorssell (obaj Falubaz Zielona Góra) i Krystian Pieszczek (MRGARDEN GKM Grudziądz) przeszli do drużyny Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Z kolei Kai Huckenbeck (MRGARDEN GKM Grudziądz) oraz Linus Sundstroem (CASH BROKER Stal Gorzów) w nowym sezonie reprezentować będą barwy rzeszowskiej Stali, a Andzej Lebedevs (BETARD Sparta Wrocław) powrócił do zespołu z Daugavpils na wypożyczenie.

Okienko transferowe otwarte jest do 14 listopada.