Daniel Bewley zawodnikiem BETARD Sparty Wrocław

Drużynę wicemistrzów Polski – BETARD Spartę Wrocław wzmocnił Daniel Bewley. 20-letni Brytyjczyk to jedna z największych nadziei speedwaya na Wyspach Brytyjskich. Z wrocławskim klubem związał się dwuletnim kontraktem.
Młody zawodnik jest już etatowym reprezentantem swojego kraju, a na swoim koncie ma między innymi srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii seniorów.

Transfer Bewleya jest oczywiście kontynuacją polityki transferowej klubu, czyli stawiania na młodych, perspektywicznych zawodników. – Chcemy, by kibice na Stadionie Olimpijskim mogli oglądać nie tylko najciekawsze widowiska, ale także najbardziej ekscytujących zawodników. Nic tak nie rozpala wyobraźni kibica jak możliwość oglądania w akcji młodego, utalentowanego żużlowca, który może stać się jedną z największych gwiazd w swojej dyscyplinie sportu. Dan we Wrocławiu będzie miał idealne warunki do tego, by w pełni wykorzystać swój potencjał – podsumowuje Andrzej Rusko, Prezes WTS.

Ostatnie dwa sezony w polskiej lidze Bewley spędził w Rybniku, gdzie reprezentował barwy tamtejszego ROW-u. Świetne wyniki notował już w debiutanckim sezonie, kiedy w pięciu meczach wykręcił średnią na poziomie 2,36 punktu na bieg.

Źródło: wts.pl