Daniel Bewley w BETARD SPARCIE Wrocław do 2024 roku

Fot. Radosław Kalina

Daniel Bewley na dobre zadomowił się we Wrocławiu i nie zamierza zmieniać otoczenia. Brytyjczyk w listopadzie zeszłego roku podpisał umowę na dwa sezony 2022 i 2023. Teraz umowa została przedłużona o kolejny rok i trwać będzie co najmniej do 2024 roku.

– Bardzo się cieszę, że Daniel już teraz nie miał żadnych wątpliwości, by podjąć decyzję o pozostaniu z nami na dłużej. We Wrocławiu czuje się bardzo dobrze, zna otoczenie i wie jak funkcjonuje nasz klub. Świetnie współpracuje z kolegami z drużyny, uwielbiają go nasi kibice. W tym sezonie pokazał jaką wartość stanowi dla BETARD SPARTY. To nie był najłatwiejszy czas dla nas, a on przez cały sezon zachwycał swoją klasą, determinacją i ogromnym zaangażowaniem. Bardzo cenię takich młodych ludzi, pełnych pasji i entuzjazmu – ocenił Andrzej Rusko, prezes klubu.

Daniel Bewley to jeden z najlepszych na świecie żużlowców młodego pokolenia. W tym sezonie zanotował swój najwyższy wynik indywidualny w historii występów w BETARD SPARCIE Wrocław. W rozgrywkach PGE Ekstraligi zdobył 166 punków i 14 bonusów, co przełożyło się na średnią biegową 1.837. Był to także dla niego niezwykle udany sezon w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata. Brytyjczyk zgromadził 102 punkty i zajął szóste miejsce w FIM Speedway Grand Prix World Championship 2022. Odniósł też dwa indywidualne zwycięstwa w Cardiff i we Wrocławiu.

Z reprezentacją Wielkiej Brytanii wywalczył srebrne medale FIM Speedway of Nations i brązowe medale drużynowych mistrzostw Europy oraz drużynowych mistrzostw Europy U23. Został również Indywidualnym Mistrzem Wielkiej Brytanii, a z Eskilstuną Smederna sięgnął po Drużynowe Mistrzostwo Szwecji.