Daniel Bewley nie ma nic do stracenia w SGP

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Daniel Bewley niedawno zadebiutował w FIM Speedway Grand Prix. Brytyjczyk podczas 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland będzie kandydatem do pierwszej ósemki – pisze Bartosz Michalak dla speedwayekstraliga.pl.

W tegorocznym cyklu FIM Speedway Grand Prix nie zobaczymy Artema Laguty i Emila Sayfutdinova. Zastąpiono ich rezerwowymi cyklu. Wśród nich znalazł się właśnie Daniel Bewley, który zadebiutował w FIM Speedway Grand Prix w 2018 roku w Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff w roli rezerwowego. Wtedy pojawił się na torze tylko raz i nie zdobył punktów.

Po czterech latach, gdy znów miał okazję wystąpić w gronie najlepszych, w Gorican zaprezentował się już dużo lepiej.

W Chorwacji Bewley wywalczył na torze 6 punktów, nie wygrywając przy tym żadnego wyścigu, ale prezentując bardzo ambitną postawę. Jak na pierwsze pełne zawody w FIM SGP występ ten można ocenić pozytywnie i tylko czekać aż Brytyjczyk nabierze więcej doświadczenia – zaznacza Bartosz Michalak, dodając, iż występy w PGE Ekstralidze pokazują, że Bewley może „namieszać” w stawce SGP (średnia 1,839 wykazuje, że ma potencjał).

Można jeszcze kupować bilety na zawody 2. rundy cyklu Grand Prix: ORLEN WARSAW FIM SGP of Poland: https://www.kupbilet.pl/sgp2022