Czy Leon Madsen powtórzy sukces z 2019 roku?

Fot. Marcin Karczewski

Leon Madsen zwyciężył w 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Czy podczas 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland powtórzy swój wynik?

W 2019 roku miał miejsce debiut Duńczyka, jako stałego uczestnika cyklu – przypomina Aleksandra Gucia dla speedwayekstraliga.pl. Wygrana żużlowca ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa pokazała, że żużel to sport nieprzewidywalny. 33-latek w całym turnieju jechał średnio, ledwo wjechał do półfinałów, jednak wygrał tylko jeden ostatni, ale najważniejszy wyścig.

Żużlowiec z Danii swoją przygodę z turniejem FIM Speedway Grand Prix rozpoczął 2019 roku, jako stały uczestnik. Jeśli chodzi o osiągnięcia w walce o tytuł najlepszego żużlowca globu, to sezon 2019 był jednym z najlepszych w jego wykonaniu, bohater artykułu został wicemistrzem Świata. W 2020 znalazł się na czwartej pozycji, a w zeszłym roku na siódmym. Leon Madsen ma jeden cel – chce zostać Indywidualnym Mistrzem Świata.

Zawodnik ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa rundę inauguracyjną w walce o tytuł najskuteczniejszego żużlowca świata może zaliczyć do udanych. Zdobył dwanaście „oczek” (2,2,3,1,3,1). Dostał się do półfinałów, jednak do mety przyjechał na trzeciej pozycji i musiał uznać wyższość swojego rodaka Andersa Thomsena i Macieja Janowskiego. W klasyfikacji generalnej Duńczyk uplasował się na piątej pozycji. Jest to bardzo dobry rezultat przed zbliżającym się turniejem ORLEN Warsaw FIM SGP od Poland na PGE Narodowym.

Madsen ma powody do zadowolenia. Sezon żużlowy w PGE Ekstralidze układa się doskonale. Lider ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA zajmuje 3. miejsce w rankingu na najlepszego żużlowca PGE Ekstraligi. Zawodnik reprezentacji Danii zdobywa średnio 2,421 punktu na bieg. W starciu przeciwko FOGO UNII Leszno, Duńczyk wywalczył 15 „oczek”. Jedynie w meczu w Ostrowie, lider częstochowskiej drużyny uzbierał tylko 5 punktów, jednak zawody przerwano po 9. gonitwie z powodu intensywnych opadów deszczu.

Leon Madsen jest takim zawodnikiem, który zawsze walczy do samego końca. W życiu codziennym może liczyć na wsparcie swojej partnerki Magdy oraz dwóch córek Mariki i Manueli. Rodzina w miarę możliwości towarzyszy wicemistrzowi Świata z 2019 roku w zawodach. Partnerka Leona w mediach społecznościowych pokazuje, jak starsza córka śledzi poczynania taty. Dla Duńczyka wsparcie rodzinne to dodatkowa motywacja.

Czy Leon Madsen powtórzy sukces z 2019 roku i zwycięży w ORLEN Warsaw FIM SGP od Poland? Przekonamy się o tym już 14 maja na stadionie Narodowym.

Bilety na 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland ciągle można kupować w Internecie: https://www.kupbilet.pl/sgp2022