Czy kluby mogą organizować treningi? GKSŻ wyjaśnia

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała, że nie wyraża zgody na organizację sparingów do 1 kwietnia. W związku z tym od razu pojawiły się pytania, co ze zwykłymi treningami, które od kilku dni przeprowadzają kluby w całym kraju. Wątpliwości rozwiewa Leszek Demski.

Trzeba wyraźnie rozróżnić sparingi od treningów – mówi Leszek Demski z Głównej Komisji Sportu Żużlowego. – Kluby mają w tej chwili zakaz organizowania sparingów, a więc imprez biletowanych, na których obecny jest sędzia i spiker. W tej chwili nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby odbywały się treningi w ramach przygotowań do nowego sezonu. Takiego zakazu ze strony GKSŻ i PZM nie ma – dodaje Demski.

Kluby mogą zatem trenować. Dodać trzeba jednak, że sytuacja może się zmienić i nie musi być wcale związana z decyzjami Głównej Komisji Sportu Żużlowego lub Polskiego Związku Motorowego. – Może zdarzyć się tak, że prezydent miasta lub premier zamkną całkowicie obiekty sportowe. Tak stało się już we Wrocławiu. Wtedy kluby żużlowe nie będą mogły organizować nawet treningów, ale na razie takiego zakazu ze strony GKSŻ i PZM nie ma – podsumowuje Demski.

 

Źródło: polskizuzel.pl