Czy FOGO UNIA weźmie rewanż? Co zrobią Smektała, Lindgren, Hampel i Drabik? (zapowiedź #LESGOR i #LUBCZE)

Fot. Grzegorz Misiak

Po spotkaniu w Toruniu i stojącym na wysokim poziomie meczu w Grudziądzu przychodzi czas na niedzielną rywalizację w PGE Ekstralidze. O ile w sobotnich spotkaniach o wskazanie faworyta było stosunkowo łatwo, o tyle w niedzielę odpowiedź już tak oczywista chyba nie jest. Transmisje LIVE w CANAL+ SPORT 5.

Wielkanocne ściganie rozpocznie się w niedzielne popołudnie na stadionie FOGO UNII Leszno, która podejmie na „Smoczyku” trzecią drużynę sezonu 2021, MOJE BERMUDY STAL Gorzów. Obie drużyny w minionym roku spotkały się ze sobą czterokrotnie. Za każdym razem górą w rywalizacji byli gorzowianie. Łączny bilans punktowy z tamtego sezonu to 193:167. Leszczynianie z pewnością mają więc rachunki do wyrównania z ekipą prowadzoną przez Stanisława Chomskiego.

Brązowi medaliści ostatniego sezonu mają z kolei coś do udowodnienia kibicom po minimalnej porażce na własnym stadionie na inaugurację sezonu. Leszczynianie z kolei będą chcieli kontynuować zdobywanie dużych punktów meczowych, rozpoczęte tydzień temu w Częstochowie. Pierwszego meczu dnia być może nie można mianem tego z podtekstem, ale smaczków na pewno nie brakuje!

17 kwietnia 2022 (godz. 16:30)
FOGO UNIA Leszno – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
LIVE w CANAL+ SPORT 5 (studio od 16:00)

Studio: Michał Łopaciński, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Tomasz Gollob
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Świąteczno-wielkanocne dzieło zwieńczy potyczka lubelsko-częstochowska. W niedzielę ścigać się zatem będą drużyny, które wymienią się rywalami z pierwszej kolejki. Więcej spokoju w sobie będą mieć gospodarze, którzy po pierwsze będą rywalizować na doskonale znanym sobie torze, po drugie presja wynikowa będzie z ich perspektywy znacznie mniejsza, w porównaniu z drużyną gości. Nie można jednak powiedzieć, żeby za lublinianami stała statystyka.

W 2021 roku w dwumeczu lepsi okazali się częstochowianie, którzy co prawda na inaugurację przegrali w Lublinie (41:49), ale na swoim torze wzięli zdecydowany odwet, wygrywając różnicą 22 punktów (56:34). W ekipie spod Jasnej Góry wiele oczu będzie zwrócone na Bartosza Smektałę, który w pierwszej tegorocznej kolejce zapisał przy swoim nazwisku 4 punkty z jednym bonusem. Na zdecydowanie lepszy dorobek liczyli także fani Fredrika Lindgrena, który do mety dowiózł 6 punktów. Po stronie gospodarzy kibice zapewne będą się uważnie przyglądać postawie Jarosława Hampela (6 punktów w pierwszym meczu) oraz Maksyma Drabika (7+1).

17 kwietnia 2022 (godz. 19:15)
MOTOR Lublin – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa
LIVE w CANAL+ SPORT 5 (studio od 18:45)

Studio: Marcin Majewski, Mirosław Jabłoński
Komentarz: Tomasz Dryła, Dawid Stachyra
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Maciej Głód

Tomasz Kania