Czas weryfikacji – zapowiedź 11. rundy Eliga Manager

Mijający tydzień upłynął pod znakiem intensywnych działań i wzmożonej aktywności ponad 20 tysięcy osób zaangażowanych w Eliga Manager 2021. Zmiany w składach były zapewne przedmiotem wielu dyskusji, analiz, rozliczeń, przeliczeń, podliczeń i wielu innych „-iczeń”. Teraz nadszedł czas na weryfikację podjętych decyzji.

Weryfikacja nastąpi bardzo szybko – pierwsza „fala” już w piątek wieczorem po meczach MOTOR Lublin – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra oraz ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa. Czy w tych spotkaniach gracze znacznie wzbogacą swój punktowy stan posiadania? W przypadku pierwszego meczu jest to mocno prawdopodobne, więc powody do radości powinni mieć wszyscy ci, którzy w swoich składach postawili na zaciąg lubelski. Podopieczni Macieja Kuciapy powinni sobie bez większych problemów poradzić na własnym torze z gośćmi z Zielonej Góry. Więcej emocji, wynik bardziej na styku zdarzy się raczej w Gorzowie, gdzie spotkają się ze sobą dwie drużyny o podobnej sile rażenia. Jednak i tam można z pewnością liczyć na kilka dwucyfrowych, indywidualnych wyników.

Czy weekendowe mecze dokonają przewrotu w klasyfikacji generalnej? Lider ma w miarę bezpieczną, 10-punktową przewagę nad drugim zawodnikiem, tu zatem tylko punktowa katastrofa mogłaby zagrozić utratą palmy pierwszeństwa. Zmiany mogą zachodzić na niższych pozycjach, gdzie niejednokrotnie poszczególnych graczy dzielą minimalne różnice punktowe, lub wręcz mamy do czynienia z wieloma pozycjami ex-eaquo.

Tomasz Kania