Czas poznać mistrzów (zapowiedź 2. dnia finałów FIM Speedway of Nations)

Fot. Marcin Karczewski

W niedzielę o godz. 17:00 odbędzie się drugi finał tegorocznego cyklu Speedway of Nations. Po pierwszym dniu zmagań w najlepszej sytuacji jest reprezentacja Polski, która nad drugą, Wielką Brytanią ma aż 10 punktów przewagi. Transmisja LIVE w CANAL+ Sport 2.

Sobota dała nam wiele ciekawych rozstrzygnięć. Polacy pokazali swoją siłę i już po pierwszym dniu można zakładać, że jeżeli nie wydarzy się żaden kataklizm, to z Manchesteru wrócą z medalem. Największe aspiracje medalowe mają też Brytyjczycy oraz Duńczycy, którzy w klasyfikacji zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Za nimi (po 24 punkty mają Australijczycy, Francuzi oraz Łotysze). Każda z tych reprezentacji może się włączyć w walkę o srebrny czy brązowy medal. Warto wspomnieć, że dla reprezentacji Łotwy oraz Francji jest to debiut w finałach rangi mistrzowskiej.

W niedzielnej odsłonie zabraknie Jacoba Thorssella, Pontusa Aspgrena oraz Tai’a Woffindena. Wszyscy trzej zawodnicy uczestniczyli w groźnych wypadkach. Pierwsza dwójka nie była w stanie kontynuować zawodów i Szwedów reprezentował osamotniony junior Philip Hellstroem-Baengs. Tak samo będzie w drugim finale FIM SoN.

Woffinden natomiast zanotował upadek w swojej ostatniej gonitwie i długo nie podnosił się z toru. Ostatecznie wrócił do parku maszyn o własnych siłach z grymasem bólu na twarzy. Wieloletniego zawodnika BETARD SPARTY zastąpi Daniel Bewley.

Polacy stoją przed zapisaniem się w kartach historii. Jak dotąd w edycjach Speedway of Nations mogą pochwalić się dwoma srebrnymi medalami (2019 i 2020) oraz brązowym medalem (2018). Patrząc na zbudowaną przewagę przed niedzielnym turniejem, a także pewną jazdę naszych reprezentantów, kibice mogą liczyć na pierwsze dla kadry Polski złoto.

Składy na drugi finał FIM Speedway of Nations:

Łotwa:
1. Andzejs Lebedevs
2. Olegs Mihailovs
15. Francis Gusts

Szwecja:
3. brak zawodnika
4. brak zawodnika
16. Philip Hellstroem-Baengs

Australia:
5. Jason Doyle
6. Max Fricke
17. Keynan Rew

Francja:
7. David Bellego
8. Dimitri Berge
18. Steven Goret

Wielka Brytania:
9. Daniel Bewley
10. Robert Lambert
19. Tom Brennan

Polska:
11. Bartosz Zmarzlik
12. Maciej Janowski
20. Jakub Miśkowiak

Dania:
13. Leon Madsen
14. Mikkel Michelsen
21. Mads Hansen

Kamil Szyszkowski