Czas na walkę o awans do elity – zapowiedź FIM SGP World Championship Challenge 2021 w Zarnovicy

Fot. Ewelina Włoch
Fot. Ewelina Włoch

Na torze w słowackiej Zarnovicy odbędzie się finał kwalifikacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata, czyli zawody zapewniające przepustkę do cyklu FIM Speedway Grand Prix 2022. Awans do elity uzyska 3 najlepszych zawodników. Transmisja LIVE na antenie ELEVEN SPORTS 1, a początek zawodów o godz. 14:00.

Finaliści GP Challenge 2021 zostali wyłonieni na podstawie rund eliminacyjnych, które odbyły się w węgierskim Nagyhalasz, szkockim Glasgow, włoskim Terenzano i chorwackim Gorican.

W Nagyhalasz triumfował Rohan Tungate, a oprócz niego awans do finału eliminacji do IMŚ 2022 uzyskali: Martin Smolinski, Jevgenijs Kostigovs i Paweł Przedpełski, który w biegu dodatkowym pokonał Siergeya Logacheva.

W turnieju rozegranym w Gorican swojego pogromcy nie znalazł Janusz Kołodziej, a poza nim udział w zawodach w Zarnovicy zapewnili sobie Andzejs Lebedevs Robert Lambert.

W Glasgow bezkonkurencyjny okazał się być Tobiasz Musielak, a przepustkę do dalszej rywalizacji uzyskali: Chris Holder, Nicolai Klindt i Daniel Bewley.

Z kolei w Terenzano najlepszy okazał się Patryk Dudek, a oprócz niego awans do finału GP Challenge 2021 uzyskali: Mikkel Michelsen, Adam Ellis i Max Fricke.

Stawkę miał uzupełnić stały uczestnik cyklu Grand Prix 2021 Martin Vaculik, ale z powodu kontuzji, której nabawił się podczas 6. rundy IMŚ w Lublinie, w jego miejsce pojedzie Jan Kvech. Z kolei w miejsce Mikkela Michelsena, który kartę stałego uczestnika GP 2022 zapewnił sobie, wygrywając cykl Speedway European Championship, pojedzie Siergey Logachev, który w rundzie kwalifikacyjnej w Nagyhalasz zajął 5. miejsce.

Transmisja LIVE z finału eliminacji do FIM SGP 2022 na antenie ELEVEN SPORTS 1. Początek zawodów zaplanowany jest na godz. 14:00.

Lista startowa:

1. Jevgenijs Kostigovs (Łotwa)
2. Sergey Logachev (MFR)
3. Chris Holder (Australia)
4. Janusz Kołodziej (Polska)
5. Nicolai Klindt (Dania)
6. Martin Smolinski (Niemcy)
7. Patryk Dudek (Polska)
8. Adam Ellis (Wielka Brytania)
9. Jan Kvech (Czechy)
10. Tobiasz Musielak (Polska)
11. Robert Lambert (Wielka Brytania)
12. Rohan Tungate (Australia)
13. Max Fricke (Australia)
14. Dan Bewley (Wielka Brytania)
15. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
16. Paweł Przedpełski (Polska)
17. Jakub Valkovic (Słowacja) – rezerwa
18. Vaclav Milik (Czechy) – rezerwa

Awans do cyklu na przyszły sezon uzyska trzech najlepszych zawodników SGP Challenge 2021. Poza nimi, o tytuł w przyszłym roku powalczy 6 najlepszych uczestników tegorocznej edycji GP, Indywidualny Mistrz Europy 2021 (Mikkel Michelsen) oraz 5 zawodników, którym „dzikie karty” przyzna organizator FIM SGP.

 

Marek Przybyłowski