Czas na pierwszy piątek z PGE Ekstraligą (zapowiedź)

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

W piątek na antenie ELEVEN SPORTS 1 spotkanie MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz, a wieczorem emocje ze Stadionu Olimpijskiego, gdzie BETARD SPARTA Wrocław zmierzy się z EWINNER APATOR Toruń.

18:00 MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
Transmisja w ELEVEN SPORTS 1 (studio live od 17:30)

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Dla drużyny z Grudziądza będzie to otwarcie tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi. Z drugiej strony ekipa z Zielonej Góry pojechała dobre spotkanie w Toruniu, ale przegrała. Tak więc w piątkowym starciu obie drużyny będą zacięcie walczyć o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Trener Janusz Ślączka nie zaskoczył nikogo zestawieniem składu ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM.W jakiej formie po absencji spowodowanej pozytywnymi wynikami testu na koronawirusa do jazdy wrócą Przemysław Pawlicki oraz Mateusz Bartkowiak?

W zespole MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra, trener Piotr Żyto dokonał jednej kosmetycznej zmiany względem spotkania pierwszej rundy w Toruniu. Damian Pawliczak zastąpił Jana Kvecha na pozycji zawodnika U24.

20:30 BETARD SPARTA Wrocław – EWINNER APATOR Toruń
Transmisja w ELEVEN SPORTS 1 (studio live od 20:15)

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Maciej Głód

Jeden z faworytów do medalu, BETARD SPARTA Wrocław zaczyna sezon. Trener Dariusz Śledź, wraz ze swoimi żużlowcami, ostro trenowali przed tym spotkaniem. Nie przeszkadzał deszcz, ani śnieg. Formę Janowskiego, Laguty i Woffindena sprawdzi ekipa Tomasza Bajerskiego. Trener EWINNER APATORA Toruń, po zwycięstwie z  MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra 51:39, nie dokonał żadnych zmian personalnych w składzie, ale kosmetycznie pozmieniał numery startowe. Zdecydowanym faworytem drużyna wrocławska, ale czy toruńską stać na niespodziankę?

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas  zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Ponad 16 500 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

 

Piotr Kaczmarek