Czas na ostateczne rozdanie! Przed nami rewanżowy finał #PGEE

Faza play-off PGE Ekstraligi wkracza w decydujący moment. Już 23 września poznamy medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski. Najpierw na SGP Arena zobaczymy pojedynek forBET Włókniarza Częstochowa z BETARD Spartą Wrocław, a następnie na stadionie im. Alfreda Smoczyka rywalizować będą FOGO Unia Leszno i CASH BROKER Stal Gorzów.

W Częstochowie gospodarze będą starali się odrobić 12-punktową stratę z pierwszego pojedynku. Goście natomiast, podbudowani dobrym występem na swoim torze we Wrocławiu, chcą zakończyć sezon z brązowym medalem. Z kolei w finale PGE Ekstraligi czekają na nas niesamowite emocje. W spotkaniu na stadionie im. Edwarda Jancarza minimalnie górą byli gorzowianie, którzy wygrali 46:44. Sprawa mistrzostwa nadal pozostaje otwarta.

Najlepsza drużyna całego sezonu oprócz medali, otrzyma również puchar przechodni, który od tego roku będzie wręczany zwycięzcy rozgrywek. 23 września w Lesznie zapoczątkowana zostanie tradycja związana z grawerowaniem na kamiennej (obłożonej metalem) podstawie trofeum nazwy klubu, który wywalczy Drużynowe Mistrzostwo Polski w danym sezonie. Znajdzie się tam też miejsce na datę odniesienia sukcesu.