Czas na finałowe rozstrzygnięcia w PGE Ekstralidze (zapowiedź #GORLUB i #TORCZE)

Fot. Radosław Kalina

Już w niedzielę (11.09) rozpoczyna się ostatni rozdział PGE Ekstraligi w sezonie 2022. Po sobotnich emocjach podczas SGP w Vojens, czas na pierwsze mecze o medale DMP. Transmisja na antenach ELEVEN SPORTS 2 (#TORCZE) i CANAL+ SPORT 5 (#GORLUB).

Na pierwszy ogień mecz na Motoarenie. Zespół FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń będzie podejmował rozdrażnioną ekipę ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa. Zespół gospodarzy musi liczyć na lepszą dyspozycję Jacka Holdera, który przez cały sezon nie potrafił odnaleźć stabilnej formy. Fenomenalne występy przeplatał z całkowicie nieudanymi spotkaniami. Z pewnością na kolejny dobry występ kibice mogą liczyć ze strony Roberta Lamberta. Ważnym ogniwem będzie także duet Przedpełski – Dudek. Ten pierwszy zaliczył dobre wyniki w dwumeczu z MOTOREM Lublin, z kolei drugi z polskich seniorów otarł się o podium FIM SGP w Vojens, co może dać pozytywny impuls w spotkaniu o brąz.

Drużyna z Częstochowy ponownie występuje w roli faworyta, pomimo przegranej w końcówce ostatniego spotkania z MOJE BERMUDY STALĄ. Sama formacja juniorska powinna zrobić gigantyczną różnicę. Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki są duetem, który potrafi zdobyć cenne punkty nie tylko w biegach juniorskich. Dodatkowo skrzydeł powinny im dać miejsca na podium Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (Świdnicki 1. miejsce, a Miśkowiak 2. lokata). Ważnym pytaniem jest, jak zaprezentują się seniorzy ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA, to zdecydowanie ich punktów brakowało w półfinale. 

11.09, godz. 17:00
FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń vs ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa
LIVE w ELEVEN SPORTS 2 (studio od 16:30)

Studio: Anita Mazur, Robert Kościecha
Komentarz: Marcin Musiał, Maciej Markowski
Reporter: Tomasz Lorek

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Pierwsze spotkanie o Drużynowe Mistrzostwo Polski 2022 odbędzie się w Gorzowie. Drużyna MOJE BERMUDY STALI, ku zdziwieniu wielu, pokonała w półfinale drużynę z Częstochowy i zagwarantowała sobie minimum srebrny medal. Mocnym punktem jest jak zwykle fenomenalny Bartosz Zmarzlik, który ma wielkie ambicje by zdobyć złoto dla drużyny przed odejściem z klubu. Duże wsparcie ma także ze strony Martina Vaculika i Szymona Woźniaka, a trener Stanisław Chomski ponownie będzie mógł skorzystać z Zastępstwa Zawodnika za Andersa Thomsena. Słabiej wypada młodzież oraz Patrick Hansen. Duńczyk przebudził się w ostatnim czasie i będzie chciał pokazać, że problemy ma za sobą.

Drużyna MOTORU Lublin to pretendent do tytułu. W półfinałowych starciach z toruńską ekipą, zespół Jacka Ziółkowskiego i Macieja Kuciapy musiał radzić sobie nie tylko z przeciwnikami, ale także urazem Mikkela Michelsena (upadek na próbie toru w Toruniu), jednak Duńczyk mocno wsparł kolegów. Solidnie prezentuje się także formacja młodzieżowa – dużą radość kibiców sprawiło przebudzenie Mateusza Cierniaka w rewanżowym meczu półfinałowym (14 pkt – jego najlepszy wynik w PGE Ekstralidze).  Dodatkowo druga młodość zyskał Jarosław Hampel, który pozostaje z drużyna na kolejny sezon. Kto sięgnie po złote medale? Przekonamy się wkrótce!

11.09, godz. 19:30
MOJE BERMUDY STAL Gorzów vs MOTOR Lublin
LIVE w CANAL+ SPORT 5 (studio od 19:00)

Studio: Michał Łopaciński, Marek Cieślak, Tomasz Gollob
Komentarz: Maciej Noskowicz, Patryk Malitowski
Reporterzy: Mateusz Kędzierski, Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Maciej Głód

Łukasz Kolski