Czas na derby! – zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

W najlepszej żużlowej lidze świata nie zwalniamy tempa. Derby zawsze rządzą się swoimi prawami, a emocji w tych spotkaniach nie brakuje. Jak tym razem będzie w Toruniu, gdzie przyjedzie walcząca drużyna z Grudziądza. Nie mniej emocji spodziewamy się wieczorem w Zielonej Górze, do której uda się lubelski MOTOR.

Co na Derby Pomorza przygotowali trenerzy? Justin Stolp wskoczył do talii juniorskiej trenera Bajerskiego. Wychowanek toruńskiego klubu może otrzymać szansę na debiut w PGE Ekstralidze. W obwodzie jest jeszcze Robert Lambert, który pojawi się pod numerem 16 i od początku będzie zastępował awizowanego Petra Chlupaca. Trener Janusz Ślączka względem ostatniego meczu wyjazdowego w Zielonej Górze postanowił zamienić numerami startowymi Krzysztofa Kasprzaka i Norberta Krakowiaka. – Już w poprzednim roku i dwa lata temu moje występy na torze w Toruniu były zdecydowanie lepsze, więc mam jakieś zapiski. Oby było zwycięsko dla nas. Nie ma co patrzeć w przeszłość. Trzeba się skupić na tym, co jest teraz – powiedział w wywiadzie dla gkm.grudziadz.net, Norbert Krakowiak.

18:00 EWINNER APATOR Toruń – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
Transmisja w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 17:30)
Studio: Marcelina Rutkowska, Krystian Plech
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Mikołaj Kruk

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Aleksander Janas

Sztab szkoleniowy lubelskiego klubu zdecydował się na umieszczenie Marka Kariona pod numerem 4, co oznacza, że pod „ósemką” dającą większe możliwości taktyczne w meczu wskoczyć może Dominik Kubera. W drużynie z Zielonej Góry od początku sezonu dobrze radzą sobie Dudek i Fricke, ale cały czas czekają na przebudzenie się Mateja Zagara, którego „duże punkty” będą niezbędne do zwycięstwa z Lublinem. Gdzie przewagę ma MOTOR? Duet młodzieżowy Wiktor Lampart – Mateusz Cierniak prezentuje w ostatnich spotkaniach bardzo dobrą formę i to będzie duży atut gości.

20:30 MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – MOTOR Lublin
Transmisja w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 20:15)
Studio: Anita Mazur, Grzegorz Walasek
Komentarz: Piotr Olkowicz, Maciej Markowski
Reporter: Marcin Musiał

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru:  Jacek Woźniak

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Blisko 19 000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

 

Piotr Kaczmarek