Czas na derby – zapowiedź niedzielnych spotkań 4. rundy PGE Ekstraligi

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

GET WELL Toruń vs forBET Włókniarz Częstochowa oraz TRULY.WORK Stal Gorzów vs STELMET Falubaz Zielona Góra. Taki zestaw par zakończy rywalizację w 4. rundzie PGE Ekstraligi w najbliższą niedzielę.

Torunianie będą w niedzielę szukać pierwszych punktów w tym sezonie PGE Ekstraligi, podejmując na własnym stadionie ekipę forBET Włókniarza Częstochowa. W szeregach gości po raz pierwszy na MotoArenie wystąpi Paweł Przedpełski, którego trener Marek Cieślak wstawił w meczowym zestawieniu pod numerem 2. Po raz drugi w swojej karierze w takiej roli w Toruniu wystąpi z kolei Adrian Miedziński. W ekipie gospodarzy do ścigania po kontuzji wraca Rune Holta, który pojedzie w parze z Chrisem Holderem.

16:30 GET WELL Toruń – forBET Włókniarz Częstochowa
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Komentatorzy: Sergiusz Ryczel, Wojciech Dankiewicz
Studio: Gabriel Waliszko, Tomasz Piszcz
Reporterzy: Karolina Mikołajczyk, Mateusz Kędzierski

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Bilety: normalny od 35 zł, ulgowy od 10 zł

Wisienką na torcie weekendowego ścigania będą derby województwa lubuskiego. Ekipa TRULY.WORK Stali Gorzów po trzech kolejkach zajmuje 4. miejsce w tabeli, a ich odwieczni rywale z Zielonej Góry plasują się na drugiej pozycji. Gorzowianie mają zatem po tym meczu szansę przesunąć się w zestawieniu przed zespół STELMET Falubazu Zielona Góra. O tym jak będzie przekonamy się już w niedzielę około 21.

19:00 TRULY.WORK Stal Gorzów – STELMET Falubaz Zielona Góra
LIVE nSport+ (studio od 18:30)
Komentatorzy: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Studio: Michał Łopaciński, Piotr Świderski
Reporterzy: Łukasz Benz, Jakub Zborowski

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Maciej Głód, Kontroler motocykli: Błażej Demski
Bilety: normalny od 49 zł, ulgowy od 41 zł

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Tomasz Kania