Cykl FIM Speedway Grand Prix 2019 bez Australii. Finał w Toruniu

Organizatorzy cyklu Grand Prix poinformowali, że australijska runda Indywidualnych Mistrzostw Świata w 2019 roku nie dojdzie do skutku. Zawody te miały być ostatnią odsłoną walki o tytuł. To oznacza, że wielki finał odbędzie się na MotoArenie w Toruniu (5 października). Z kolei inauguracja nastąpi 18 maja w Warszawie na PGE Narodowym.

– Chcieliśmy, aby Grand Prix Australii wróciło do kalendarza w roku 2019, ale zdecydowaliśmy, aby odbyło się ono tylko wtedy, gdy będziemy w stanie zapewnić imprezie odpowiednią jakość – powiedział Torben Olsen, dyrektor zarządzający BSI na oficjalnej stronie cyklu GP.

Po tych zmianach wiemy już, że tegoroczna odsłona walki o mistrzostwo Świata będzie składała się z dziesięciu rund, a wielki finał odbędzie się 5 października na MotoArenie w Toruniu. Zmagania najlepszych żużlowców globu zainaugurują zawody na PGE Narodowym w Warszawie (18 maja).

Kalendarz FIM Speedway Grand Prix 2019:

18 maja – Warszawa
1 czerwca – Krsko
15 czerwca – Praga
6 lipca – Hallstavik
3 sierpnia – Wrocław
17 sierpnia – Malilla
31 sierpnia – Teterow
7 września – Vojens
21 września – Cardiff
5 października – Toruń

Ostatnie zawody w Australii odbyły się w 2017 roku. Wówczas na jednodniowym torze w Melbourne wygrał Jason Doyle, drugi był Tai Woffinden, a trzeci Bartosz Zmarzlik.