Ćwierćfinał IMP: bracia Pawliccy poza zasięgiem rywali w Łodzi

05.05.2022 11:27

Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Łodzi został zdominowany przez Piotra i Przemysława Pawlickich. Pierwszy z nich, reprezentant FOGO UNII Leszno zwyciężył z kompletem punktów, zaś drugi, który na co dzień startuje dla ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz, przegrał tylko ze swoim bratem, kończąc rywalizację z czternastoma “oczkami”. Podium uzupełnił reprezentant pierwszoligowego ORŁA – Marcin Nowak.

Do finału awansował także Bartosz Smektała, który w sezonie 2022 w PGE Ekstralidze zdobywa punkty dla ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa, a rezerwowym w półfinale będzie zawodnik MOJE BERMUDY STALI Gorzów – Wiktor Jasiński. 22-latek wygrał wyścig dodatkowy z Kacprem Pludrą.

Spośród zawodników rywalizujących w PGE Ekstralidze w łódzkim ćwierćfinale udział wziął także Mateusz Bartkowiak (10. miejsce i 6 punktów), Kacper Grzelak (11. miejsce i 6 punktów), Wiktor Rafalski (12. miejsce i 4 punkty), Grzegorz Walasek (13. miejsce i 4 punkty) oraz Jakub Krawczyk (16. miejsce i 0 punktów). Ten ostatni w pierwszym starcie zaliczył defekt, a później wycofał się z powodu problemów sprzętowych.