Co (poza torem) piszczy? Gala PGE Ekstraligi 2018 z przymrużeniem oka

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Wielkimi krokami zbliża się Gala PGE Ekstraligi 2018, na której poznamy najlepszych zawodników oraz trenerów/menedżerów sezonu. To również moment, w którym widzimy bohaterów torów z innej strony, bez kombinezonów i kasków. Jacy są nominowani poza stadionem? Co robią w wolnym czasie i na kim mogą polegać?

Jak powszechnie wiadomo, najważniejsze jest wsparcie bliskich. Żużlowcy również na takie mogą liczyć. Jack Holder (nominowany w kategorii Niespodzianka Sezonu) zawsze może liczyć na swojego brata, Chrisa, z którym startuje razem w GET WELL Toruń. Z kolei Nicki Pedersen (nominacje w kategoriach Niespodzianka Sezonu i Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu) często spędza czas ze swoją wybranką serca oraz dziećmi w swojej posiadłości w Danii.

Trener CASH BROKER Stali Gorzów Stanisław Chomski (kategoria Trener/Menedżer Sezonu) chętnie spędza czas z rodziną, a dodatkowo jego córka, Julia, towarzyszy mu podczas spotkań PGE Ekstraligi. Rodzina ważna jest również u dwóch zawodników nominowanych w kategorii  Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu – Artema Laguty i Taia Woffindena. Lider MRGARDEN GKM Grudziądz każdą wolną chwilę poświęca na różnorodne wyjazdy z żoną i dwójką dzieci, co relacjonuje na portalach społecznościowych. Natomiast do życia Brytyjczyka oraz jego żony dużo szczęścia wnosi niedawno narodzona córka, która towarzyszyła nawet na ostatnim Grand Prix w Gorzowie.

View this post on Instagram

Love my girls ❤️❤️❤️❤️❤️

A post shared by Tai Woffinden (@twoffinden) on

Dużo przyjemności zawodnicy czerpią również z towarzystwa zwierząt. Psy, koty lub papugi pełnią ważną rolę w życiu żużlowych osobistości. Bartosz Smektała (nominowany w kategorii Najlepszy Junior Sezonu) pochwalił się ostatnio nowym mieszkańcem jego domu – psem rasy Boston Terrier. Maciej Janowski (wybrany do kategorii Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu) bardzo często spędza czas wspólnie ze swoim pupilem. Zawodnik BETARD Sparty Wrocław i jego husky to idealny przykład, jak połączyć przyjemność z treningiem. Drugi nominowany w tej kategorii, Bartosz Zmarzlik, korzysta z dni wolnych, relaksując się w towarzystwie swojej partnerki oraz psa.

Monday chillout ? A jak Wam mija poniedziałek? ☺️

Opublikowany przez Bartosz Zmarzlik #95 Poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Lider gorzowskiej drużyny nie odpuszcza jednak treningów. Pomiędzy spotkaniami, wicelider Indywidualnych Mistrzostw Świata chętnie wybiera się na wycieczki rowerowe. Ten sposób spędzania wolnego czasu stosuje także Leon Madsen (nominacja w kategorii Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu). Duńczyk, reprezentujący forBET Włókniarza, często wybiera długie dystanse, aby zaowocowało to później na torze.

Miłośnikiem rowerowych podróży jest również Marek Cieślak, który został nominowany w kategorii Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu. Szkoleniowiec z Częstochowy chętnie bierze udział w tego typu aktywności, razem ze swoimi podopiecznymi.

Jakub Jamróg, zawodnik GRUPA AZOTY Unii Tarnów oraz nominowany w kategorii Niespodzianka Sezonu, wcielił się w rolę eksperta. Gościnnie wystąpił w studio nSport+ przed meczem XIV rundy forBET Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz oraz w Magazynie PGE Ekstraligi. Z kolei Maksym Drabik (nominacja w kategorii Najlepszy Junior Sezonu) miał możliwość poznania pracy modela przy sesji firmowych koszulek.

Opublikowany przez Maksym Drabik Poniedziałek, 3 września 2018

Przypominamy, że nadal można głosować na bohaterów sezonu.