Co nowego przed sezonem 2021? (cz.2)

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

W sezonie 2021 w PGE Ekstralidze będzie kilka zmian regulaminowych. W składach drużyn dotyczą one zawodnika U24 i możliwości skorzystania z tzw. gościa, a w kwestii wyników meczów doprecyzowania zasad ich zaliczania.

Zawodnik U24

W każdej drużynie w PGE Ekstralidze pod numerem 1-5 lub 9-13 musi być zgłoszony jeden zawodnik krajowy lub obcokrajowiec do lat 24 (biorąc pod uwagę rok urodzenia).

Gość

W składzie każdej drużyny może być zgłoszony jeden zawodnik biorący udział w danych zawodach PGE Ekstraligi jako „gość”. Może być zgłoszony wyłącznie w przypadku, gdy u co najmniej jednego zawodnika spośród pięciu z najwyższymi średnimi indywidualnymi w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu stwierdzony zostanie pozytywny wynik na obecność koronowirusa COVID-19. Zabroniony jest start zawodnika „gościa” w tym samym dniu w zawodach dwóch różnych klas rozgrywkowych.

Przerwane mecze

Jeżeli mecz PGE Ekstraligi zostanie przerwany ze względu na nieregulaminowy stan toru spowodowany warunkami atmosferycznymi, mecz uważa się za rozegrany, jeśli zakończyło się co najmniej osiem biegów w części zasadniczej lub co najmniej dwanaście biegów w części finałowej.

Jeżeli mecz zostanie przerwany z innych powodów, decyzję co do tego meczu podejmie podmiot zarządzający.