Co, gdzie, kiedy, czyli żużlowy rozkład jazdy (9)

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Kolejna porcja żużlowych wrażeń na stadionach i w telewizji. Tydzień, który obfituje w speedway rozpoczyna się zmaganiami juniorów w cyklu DMPJ, a kończy jak zawsze niesamowitymi emocjami w PGE Ekstralidze. Do kompletu dostaniemy także drugi półfinał Speedway of Nations w Manchesterze oraz finał Mistrzostw Polski Par Klubowych w Bydgoszczy.

Wtorek, 7 maja

15:00 I runda DMPJ w Opolu

16:00 I runda DMPJ w Toruniu

16:30 I runda DMPJ w Lublinie

18:30 I runda DMPJ w Zielonej Górze

 

Środa, 8 maja

16:30 II runda DMPJ w Lublinie

16:30 II runda DMPJ w Grudziądzu

17:00 II runda DMPJ w Ostrowie Wlkp.

18:30 II runda DMPJ w Zielonej Górze

 

Czwartek, 9 maja

17:00 Finał Srebrnego Kasku w Krakowie

Transmisja: SabmarTV

13:00 Magazyn PGE Ekstraligi

Emisja: WPSportoweFakty

20:30 Magazyn Speedway+

Emisja: nSport+ (powtórka: 22:45)

 

Piątek, 10 maja

PGE Ekstraliga

18:00 STELMET Falubaz Zielona Góra – SPEED CAR Motor Lublin

Transmisja: Eleven Sports 1 (powtórka: niedziela 12 maja, 10:00, Eleven Sports 2)

20:30 BETARD Sparta Wrocław – TRULY.WORK Stal Gorzów

Transmisja: Eleven Sports 1  (powtórka: sobota 11 maja, 10:00, Eleven Sports 2)

 

Sobota, 11 maja

Nice 1. LŻ

13:15 PGG ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Transmisja: Eleven Sports 2

14:45 Finał MPPK w Bydgoszczy

Transmisja: Polsat Sport

 

2. LŻ

16:00 Stainer Unia Kolejarz Rawicz – OK Bedmet Kolejarz Opole

Speedway of Nations

19:00 Półfinał w Manchesterze

Transmisja: Canal+ (powtórka: wtorek 14 maja, 15:10, Canal+ Sport 2)

 

Niedziela, 12 maja

2.

16:00 Speedway Wanda Kraków – Power Duck Iveston PSŻ Poznań

17:00 Wilki Krosno – ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Możliwa transmisja: PDK Live

 

Nice 1. LŻ

14:30 Orzeł Łódź – Lokomotiv Daugavpils

Transmisja: Polsat Sport (powtórka: poniedziałek 13 maja, 8:30)

14:30 Car Gwarant Start GnieznoUnia Tarnów

 

PGE Ekstraliga

16:00 MRGARDEN GKM Grudziądz – GET WELL Toruń

Transmisja: nSport+ (powtórka: poniedziałek 13 maja, 13:00)

19:00 forBET Włókniarz Częstochowa – FOGO Unia Leszno

Transmisja: nSport+ (powtórka: poniedziałek 13 maja, 16:00)

20:45 Magazyn PGE Ekstraligi

Emisja: nSport+ (powtórka: poniedziałek 6 maja, 19:00)

 

Poniedziałek, 13 maja

20:00 Magazyn PGE Ekstraligi

Emisja: Eleven Sports 1 (powtórka: noc pon./wt., 13 na 14 maja, 0:00)

 

Nadchodzące wydarzenia:

Sobota, 18 maja

2019 BOLL WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND

 

Rafał Martuszewski