Ciężkie życie managera [zapowiedź 5. rundy Eliga Manager]

Aura nie jest w tym roku łaskawa ani dla żużlowców, ani dla nas, menedżerów. Tak naprawdę wciąż nie było okazji, aby przetestować wszystkich zawodników ściągniętych w poprzednim oknie transferowym i dalej nie będzie. Dobrze, że chociaż niedzielne starcia ELTROX WŁÓKNARZA Częstochowa i BETARD SPARTY Wrocław oraz MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów powinny odbyć się bez przeszkód.

Jak przygotować się do kolejki?

Na pewno łatwo nie będzie! W moim przypadku aż 6 zawodników pojedzie w niedzielnych starciach, a „zaparkowany” pozostanie tylko kapitan zespołu, Janusz Kołodziej. Niemniej wielu z Was nie ma tego komfortu i musi poczekać, aż przełożone spotkania zostaną rozegrane. A decyzje personalne łatwe nie będą. Wciąż szukamy odpowiedzi, co ze zdrowiem Taia Woffindena.

Drobne wątpliwości mogą też rodzić się w przypadku żużlowców MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra. Porażka z MOTOREM Lublin pokazała, że przed zespołem wciąż sporo pracy, a tymczasem przyjeżdża lider z Gorzowa, na dodatek na mecz derbowy. Imponujący formą Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik to gwarancja znakomitej zdobyczy punktowej. Z drugiej strony, liderzy gospodarzy będą musieli stanąć na głowie, aby uzyskać korzystny rezultat w tym meczu. Dlatego wybór kogoś z trójki Patryk Dudek, Max Fricke, Matej Zagar dziwić nie może.

Kto może zrobić różnicę?

Wspomniany Matej Zagar uporał się już z drobnymi problemami początku sezonu i jeśli kupiliście go z KSM 6.40, to Słoweniec stanowi świetną opcję. Podobnie jak Fredrik Lindgren z KSM 6.93. Mniej oczywistymi, ale równie ciekawymi wyborami, zdają się częstochowscy juniorzy. Pewniakiem do jazdy jest Jakub Miśkowiak i biorąc pod uwagę problemy wrocławskich juniorów na wyjazdach, 19-latek może być żużlowcem, który zrobi różnicę. W nominowanym składzie znalazł się Mateusz Świdnicki, który – jeśli pojedzie – również może być świetną opcją z KSM 4.46.

Po stronie wrocławskiej dobrym wyborem może okazać się Gleb Chugunov, który w przypadku nieobecności Taia Woffindena, może wyjechać na tor aż 6 razy. A co z przełożonymi meczami? 21 maja swoje mecze odjechać mają ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz z FOGO UNIĄ Leszno oraz MOTOR Lublin i EWINNER APATOR Toruń. Jak wspominałem, pozostaje przy swoim kapitanie, Januszu Kołodzieju, a dobrym wyborem znów będzie Nicki Pedersen, który ma szansę na 6-krotny wyjazd na tor.

Co zrobić przed zakończeniem zgłoszeń?

Ten w związku z przełożonymi spotkaniami, wypada na niedzielę o godz. 12:00. Macie więc sporo czasu, aby przemyśleć jeszcze swoją strategię i dokonać niezbędnych zmian w składzie. Ja zdecydowałem się wymienić Michała Curzytka na Mateusza Bartkowiaka. Mam nadzieję, że to słuszny ruch, który poskutkuje większą zdobyczą punktową. Tego samego życzę też Wam!

Błażej Kowol