„Cieszę się, że udało się zdobyć parę punktów” – wypowiedzi BETARD Sparty Wrocław z meczu #ZIEWRO

Fot. Mateusz Wójcik

Pierwszy mecz o brązowy medal PGE Ekstraligi zakończył się po 12. biegach. Wynik 37:32 dla RM SOLAR Falubazu daje nadal szanse obu drużynom na zdobycie medalu DMP 2020. W meczu w zespole gości najlepiej poradzili sobie Daniel Bewley (12+1 punktów) oraz Max Fricke (10 punktów).

Czuję się dobrze. Obraz płaczącego serca, który pokazałem w mediach społecznościowych, nie ma żadnego związku z moim zdrowiem. Po prostu bardzo się człowiekowi nudzi, gdy nie ma tylu zawodów i treningów, więc trzeba się czymś zająć. Jestem w Polsce od początku sezonu, bez rodziny i przyjaciół, więc szukam dodatkowych aktywności. Spodziewałem się, że mój pierwszy sezon będzie taki, że nie będą chcieli mnie powoływać do narodowych składów. Najlepszą obroną jest wynik, więc będę się starał w ten sposób to rozegrać – przyznał przed meczem na antenie ELEVEN SPORTS 1 Gleb Chugunov.

– Oczywiście, że chciałbym się zaprezentować na torze. Parę lat jeżdżę, więc również miałem okazję się ścigać na podobnym torze do tego. Nie jadę, więc nie pokażę tego i nie wiem, czy pojechałbym lepiej od Michała Curzytka. Pytanie, dlaczego to nie ja jeżdżę w ostatnich meczach, jest bardziej do trenera. Ja staram się robić swoje i czekam na kolejną szansę. Powodów do zadowolenia w tym sezonie na pewno nie mam za dużo, więc trzeba się jakoś „odbić” – podsumował Przemysław Liszka.

Tor przed spotkaniem wyglądał na przyczepny i bardzo się ucieszyłem, że będzie podobny do tych, do których jestem przyzwyczajony i na których ścigałem się w Wielkiej Brytanii. Później spadł deszcz i wszystko się pokomplikowało. Cieszę się jednak, że udało się zdobyć parę punktów, tym bardziej, że do tej pory nie szło mi najlepiej, więc jestem zadowolony z rezultatu. Mam nadzieję, że będę mógł skorzystać w następnym meczu ze sprzętu Woffindena. Dziękuję Markowi Courtneyowi, który od początku mojej kariery w Polsce mi pomaga oraz Taiowi za pomoc i wsparcie – powiedział na pomeczowej konferencji na antenie ELEVEN SPORTS 1 zdobywca tytułu Rajdera tego meczu Daniel Bewley.

 

Alicja Labrenc