Ciekawostki żużlowe PGEE (8): Hobby poza żużlem

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Żużlowcy niejednokrotnie udowadniają na torze, że nie potrafią żyć bez adrenaliny. Jak się okazuje pokonywanie łuków z ogromną prędkością nie jest ich jedyną pasją. Zainteresowania niektórych zawodników w niniejszym materiale.

Maciej Janowski to ekspert od wszelkich sportów. W dzieciństwie grał w piłkę nożną, w którą zdarza mu się grać,  kiedy tylko ma okazję, uwielbia biegać ze swoimi psami, podróżować, a także żonglować!

BETARD Sparta Wrocław ma w swoich szeregach nie tylko świetnych żużlowców, ale także pasjonatów muzyki. Gleb Chugunov jest ekspertem od dźwięków, które chętnie sam tworzy.

View this post on Instagram

LONEBALLOONS – GIRI-GIRI Apple Music VK

A post shared by GLEB CHUGUNOV (@loneballons) on

Z kolei Fredrik Lindgren z ELTROX Włókniarza Częstochowa uwielbia surfing.

Piotr Pawlicki z FOGO Unii Leszno lubi wchodzić nie tylko na szczyty w żużlowych zawodach, ale także podczas letnich wypadów w góry.

Nowe szczyty zdobywał także w maju zawodnik PGG ROW-u Rybnik Sergei Logachev.

Szymon Szlauderbach nie ukrywa, że F1 to jeden ze sportów, który go fascynuje. Zawodnik FOGO Unii Leszno miał okazję obejrzeć testy F1 w Barcelonie.

Fascynacja sportami motorowymi u Janusza Kołodzieja nie ma końca. Janusz miał okazję trenować za kierownicą UTV na Pustyni Błędowskiej wraz z ekipą Rafała Sonika. Emocji z pewnością nie brakowało.

Mikkel Michelsen nie próżnuje w sprawach aktywności fizycznej. Lubi grać w koszykówkę, a także próbować swoich sił na strzelnicy, trenując w ten sposób m.in. skupienie!

Jeśli chodzi o zajęcia sportowe poza żużlem to zdarza się, że Troy Batchelor z PGG ROW-u Rybnik grywa w squasha np. z Jasonem Doylem

… z kolei gry w tenisa próbuje junior MOJE BERMUDY Stali Gorzów Mateusz Bartkowiak.

View this post on Instagram

Pograne ✅🎾#tennis #goodday #cośinnego #relax

A post shared by Mateusz Bartkowiak (@bartkowiakracing8) on

Sebastian Niedźwiedź podzielił się natomiast zdjęciem, gdzie przedstawił grę w golfa jako jedną z zajawek zeszłego roku.

Kilkukrotnie nagraniami z jazdy gokartami dzielił się Anders Thomsen, który tym sposobem rekompensował sobie zimową tęsknotę za speedwayem.

Mateusz Szczepaniak lubi spędzać  czas, słuchając np. Guns N’ Roses, Linkin Park czy Papa Roach. Żużlowiec ma dość pokaźną kolekcję płyt, gdzie główną rolę odgrywa gitara.

View this post on Instagram

#🎸🎸🎼🎼🎸🎸#nithingelse

A post shared by Mateusz Szczepaniak (@szczepan_mm) on

Daria Jagodzka
Julia Pożarlik