Ciekawostki żużlowe PGEE (5): Miłośnicy zwierząt

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

“Zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi. Nie zadają pytań, nie krytykują” – powiedziała pisarka George Elliot. Dla wielu zawodników PGE Ekstraligi zwierzęta są jak członkowie rodziny i chętnie publikują w mediach społecznościowych zdjęcia swoich czworonogów.

Jason Doyle każdą wolną chwilę w sezonie lub poza nim spędza w domu ze swoją żoną oraz psem. Widać, jak ogromnym uczuciem darzy swojego czworonoga. Chloe, która jest Cocker Spanielem, nie odstępuje Australijczyka nawet na krok i spędza z nim wieczory m.in. na wspólnym oglądaniu telewizji.

 

 

W rodzinie Lampartów miłość do psów, jak widać, jest dziedziczna. Powiedzenie “żyć jak pies z kotem” u starszego z braci Lampartów sprawdza się bardzo dobrze. Dosłownie i w przenośni. Oprócz psa, Dawid posiada również kota, który chętnie pozuje do zdjęć ze swoim psim przyjacielem.

 

Młodszy z braci Lampartów, Wiktor, łączy aktywność fizyczną z miłością do psów i wspólnie z swoim czworonogiem uprawia jogging. Można jednocześnie załatwić dwie sprawy: poranne bieganie i spacer z psem. Jak widać wszystko da radę zrobić z korzyścią dla obu stron.

Łotewski żużlowiec, Andzej Lebedevs, na swoim profilu na Instagramie opublikował zdjęcia z rodzinnych sesji. Można na nich dostrzec, oprócz rodziny zawodnika ROW-u Rybnik, również jego pupila. Jak widać na zdjęciach, pies zajmuje bardzo ważne miejsce w sercu żużlowca.

 

 

Nietrudno zauważyć, że kapitan BETARD Sparty Wrocław Maciej Janowski jest wielkim miłośnikiem psów. Często można zobaczyć, jak wybiera się razem z nimi na przejażdżki rowerowe lub spacery. Oprócz psów posiada również kota, z którym spędza spokojne wieczory przed konsolą czy dobrym serialem.

View this post on Instagram

Crew . ☀️🐺

A post shared by Maciej Janowski ❌ Magic71🎩🎩 (@1magic1) on

 

Bracia Pawliccy od najmłodszych lat są wychowywani w rodzinie, która lubuje się w zwierzętach. Najczęściej możemy zobaczyć Piotra i Przemysława w towarzystwie pięknych koni, na których profesjonalnie jeździ ich siostra Dajana. Czasami i sami zawodnicy skuszą się na krótką przejażdżkę.

 

U Fredrika Lindgrena w parku maszyn często mogliśmy zobaczyć psa. Miniaturowy jamnik nie tylko towarzyszył żużlowcowi ELTROX Włókniarza Częstochowa podczas zawodów. Ostatnio i również w podróży małżonków do Polski w celu odbycia kwarantanny przed startem sezonu najlepszej żużlowej ligi świata.

 

Wchodzący w wiek seniora Bartosz Smektała jest właścicielem Nachoo, który skradł serce wielu kibiców. Oprócz psa w życiu zawodnika FOGO Unii Leszno swoje miejsce mają również konie. Partnerka Bartosza – Olimpia, zajmuje się jazdą konną. Żużlowiec godnie wspiera partnerkę w jej pasji.

View this post on Instagram

Stary.. daj spokój z tymi zdjęciami 🙄📸

A post shared by Bartek Smektała (@bartek_smektala) on

View this post on Instagram

Wczoraj drugie, dziś pierwsze. Brawo! 😍🏆🥇

A post shared by Bartek Smektała (@bartek_smektala) on

Paulina Wiśniewska
Wiktoria Sztuka