W Zielonej Górze i Wrocławiu otworzą 7. rundę – zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Najlepsza żużlowa liga świata przed tygodniem nam lekko wyhamowała, ale już wszyscy zdrowi i wracamy z pełną mocną PGE Ekstraligi. W piątek na antenach Eleven Sports 1 BETARD Sparta Wrocław zmierzy się z PGG ROW Rybnik, a w bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynku RM SOLAR Falubaz Zielona Góra podejmie Motor Lublin.

To planowo miała być ostatnia kolejka pierwszej części sezonu rundy zasadniczej PGE Ekstraligi, ale pandemia koronawirusa wyhamowała nam na moment ligę i w tej części sezonu nie wszystkie zespoły będą miał rozegrany komplet siedmiu spotkań. We Wrocławiu zajmująca piąte miejsce w tabeli, z bilansem 2 zwycięstw, remisu i 2 porażek BETARD Sparta Wrocław zmierzy się z przedostatnim w tabeli (1 zwycięstwo, 4 porażki) PGG ROW Rybnik. W składzie gości trener Kędziora postawił na Troya Batchelora. Australijczyka tym sezonie w PGE Ekstralidze jeszcze nie oglądaliśmy. Czy w piątek doczeka się swojej szansy? We Wrocławiu awizowanego Mateusza Panicza może zastąpić gość z Torunia – Chris Holder.

24.07, godz. 18:00 BETARD Sparta Wrocław – PGG ROW Rybnik
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:30)
Studio: Marcelina Rutkowska, Rafał Dobrucki
Komentarz: Piotr Olkowicz, Michał Mitrut
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Krzysztof Okupski

Mecz na Olimpijskim ma być dobrą przystawką przed daniem głównym żużlowego piątku w najlepszej żużlowej lidze świata. Wicelider tabeli Motor Lublin (4  zwycięstwa, 2 porażki) jedzie do trzeciego w tabeli RM SOLAR Falubazu Zielona Góra (3 zwycięstwa, remis, 1 porażka). Menedżer Motoru Jacek Ziółkowski w awizowanym składzie swojej drużyny umieścił Pawła Miesiąca, co oznacza, że zabrakło miejsca dla Jakuba Jamroga. W składzie RM SOLAR Falubazu bez większych rewolucji, więc możemy się szykować na dobre ścigania na W69!

24.07, godz. 20:30 RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – Motor Lublin
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Studio: Anita Mazur, Tobiasz Musielak
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Mikołaj Kruk

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 27.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

 

Piotr Kaczmarek