Chris Holder o transferze do ARGED MALESA Ostrów: czuję, że jestem potrzebny

Fot. Marcin Karczewski

Po czternastu sezonach, Chris Holder zmienił klub w Polsce. Z EWINNER APATORA Toruń przeniósł się do ARGED MALESA Ostrów. W rozmowie z WP SportoweFakty, Australijczyk opowiedział o odczuciach, związanych z transferem, a także o nowym zespole w PGE Ekstralidze.

Na pewno jest to dziwne uczucie, odchodzić z Torunia po 14 sezonach, które spędziłem w tym klubie. To istne szaleństwo, ale też nowy początek dla mnie. Tak sobie myślę, że może powinienem zrobić to już kilka lat temu i zmienić wcześniej otoczenie. Naprawdę jestem podekscytowany nowym wyzwaniem i bardzo się z tego cieszę – powiedział Holder.

Można tak powiedzieć, że to wszystko złożyło się idealnie. Na pewno chciałem zostać w PGE Ekstralidze, a beniaminek z Ostrowa stwarza mi taką szansę. Czuję, że jestem potrzebny, a jednocześnie wiem, że mogę dać dużo tej drużynie. Mam naprawdę jeszcze wiele niedokończonych spraw w tej lidze. Nie jest przecież tajemnicą, że ostatnie kilka sezonów nie było nawet w pobliżu tego, do czego jestem zdolny. Złożyło się na to wiele różnych rzeczy. Lubię tor w Ostrowie i mam stamtąd dobre wspomnienia. Wierzę, że nasza współpraca wyjdzie na dobre obu stronom – zaznaczył Australijczyk w rozmowie dla WP SportoweFakty.

Następny sezon będzie dla mnie nowym otwarciem. Wystartuję w nowym klubie, nowy tor będzie moim domowym obiektem. Oczywiście przygotowania też będą inne. Wspólnie z moim teamem mamy już pewne plany. Przede wszystkim musimy być pewni, że nie popełniamy tych samych błędów, co w zeszłym roku. Czuję się dobrze i wiem, że jeśli tylko będę miał odpowiedni sprzęt, mogę wykonywać dobrze swoją pracę – wyjaśnił nowy zawodnik ARGED MALESA Ostrów.

Cała rozmowa dostępna jest na stronie WP SportoweFakty.